banner ad

Kościół ma błogosławić związki niesakramentalne i pary gejowskie?

| 10 października 2016 | 2 komentarze

johan-bonnyKościół na Zachodzie upada coraz bardziej, ale nie może być inaczej, jeżeli od jego pasterzy dochodzą do nas wypowiedzi takie, jak ta, której autorem jest biskup Antwerpii, Johan Bonny.

W mającej się niedługo ukazać książce stwierdza on, że Kościół powinien zająć się błogosławieniem par żyjących w związkach niesakramentalnych, a także związków homoseksualnych. Co więcej – należy wypracować w tym celu stosowne rytuały religijne.

Zdaniem biskupa Bonny powinien wzmacniać poczucie wyjątkowości i stabilności każdego związku, nie tylko małżeństw. 

Za: catholicculture.org

(MM)

Kategoria: Wiadomości

Komentarze (2)

Trackback URL | Kanał RSS z komentarzami

  1. homosapiens pisze:

    przy stole Jezusa wszyscy byli mile widzani…a tych niby odmiennych to kto według ksiezy kto stworzył jak nie Bog….ogarnijcie się ludzie

  2. Konrad Januszewski pisze:

    @homosapiens – i jak wszyscy wiemy Chrystus Pan nasz powiedział do kobiety wszetecznej uratowanej przed ukamienowaniem "już wporządku teraz możesz grzeszyć do woli i niczym się nie przejmować". 

    A na poważnie – nad nieuporządkowaniem trzeba pracować, wyrzekać się grzechu, iść do przodu odrzucając pokusy. Postawa "Jakiego mnie stworzyłeś takiego mnie masz" jest antyewangeliczna. Miłosierdzie zakłada nawrócenie i pokutę, a nie błogi tumiwisizm i dostosowywanie nauki Pana Naszego Chrystusa Jezusa do własnej wygody. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *