banner ad

Kardynał Walter Kasper jest protestantem

| 9 czerwca 2017 | 0 Komentarzy

W ekumenicznym klasztorze Bose (sic!) odbyła się niedawno konferencja o "usprawiedliwieniu i Ewangelii łaski". L’Osservatore Romano opublikował fragmenty wygłoszonych tam wystąpień.

Największym zgorszeniem dla świadomego swojej wiary katolika musi być uczestnictwo w tym zgromadzeniu Kardynała Waltera Kaspera, emerytowanego przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Jedności Chrześcijan. Co więcej: niestety w sposób jawny nawoływał on do zrównania jedynego Kościoła Rzymskiego z protestantyzmem; mówił o "ekumenicznej postawie Lutra".

Kardynał usprawiedliwiał go i twierdził, że ten z początku nie miał zamiaru dokonywać rozłamu, a jedynie doprowadzić do nawrócenia Kościoła Powszechnego w duchu ewangelicznym, "który my dzisiaj nazywany Nową Ewangelizacją w Kościele, który zawsze wymaga reformacji". To, czego nam dzisiaj potrzeba, to "ewangelicki katolicyzm i katolicki protestantyzm" – kontynuował Kard. Kasper. Jego zdaniem katolicy i protestanci powinni porzucić dyskusje o doktrynie, a skupić się na jedności zakorzenionej w chrzcie.  

Od Redakcji: trudno o bardziej wyraźny dowód upadku kardynała Kaspera. On jest już przekonanym protestantem, nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Co więcej: kardynał niejako przypadkiem wyjawił istotę tzw. nowej ewangelizacji" – flagowego projektu kościoła posoborowego.  To po prostu protestantyzacja katolicyzmu, otwarcie go na reformację oraz odejście od Magisterium.

Za: CatholicCulture.org

(MM)

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: