banner ad

Jak wspierać chrześcijan w Ziemi Świętej? "Jedźcie tam!"

| 27 listopada 2014 | 0 Komentarzy

dsc_0119Jeżeli szukacie sposobu wspierania Chrzescijan w Ziemi Świętej, rozważcie pielgrzymkę – doradza kardynał Angelo Bagnasco.

"Jest to możliwe i nie musimy się obawiać. Nasze wspólnoty muszą przełamać swój strach i powrócić do nawiedzania miejsc związanych z życiem Chrystusa. Będzie to źródłem wielkiej otuchy dla tamtejszych chrześcijan".

Kardynał przebywał niedawno w Palestynie wraz konferencją włoskich biskupów, której przewodniczy. Podkreśla, że pomimo zniszczeń, jakich dokonano w trakcie ostatnich walk, pozytywnie zaskoczył go poziom przywiązania do wiary, jaki zastał na miejscu, a także hart ducha, niezmienny pomimo stopniowego topnienia liczby zamieszkujących te tereny chrześcijan (według badań z roku 2013 wyznawcy Chrystusa stanowią 8% mieszkańców Izraela i ok. 1% Palestyńczyków). Kard. Bagnasco stwierdził, że bezwzględnie muszą oni mieć zapewnioną przyszłość w Ziemi Świętej, sytuacja odmienna będzie bowiem nie tylko "katastrofą dla samej religii, lecz również dla ludzkości (…)". I dodał: "Wszyscy ludzie dobrej woli (…) muszą przeciwstawić się wprowadzeniu w życie jakiegokolwiek planu eliminacji obecności chrześcijan na Bliskim Wschodzie".

Dodał, chcąc stanąć w ich obronie, Kościół musi przede wszystkim informować o ich losie i prowadzić kampanię edukacyjną na ich temat. Musi też promować ruch pielgrzymkowy i opiekę nad tamtejszymi placówkami religijnymi, szpitalami oraz szkołami, a rola szczególna przypada tu Stolicy Apostolskiej, która powinna działać zarówno w oparciu o autorytet Papieża, jak też przez dostępne dla siebie instytucje międzynarodowe.

(MM)

Za: http://www.catholicnewsagency.com

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *