banner ad

ONZ: Izrael wspiera syryjskich terrorystów

| 9 grudnia 2014 | 0 Komentarzy

syriaSiły Rozdzielająco-Obserwacyjne ONZ (SRO ONZ), patrolujące okupowane przez Izrael Wzgórza Golan, poinformowały, że Izrael od ponad 18 miesięcy wspiera syryjskich terrorystów próbujących obalić prezydenta Syrii Bashara al-Assada. Wczoraj (tj. 7 grudnia 2014) siły powietrze Izraela zaatakowały także cele w pobliżu stolicy Syrii – Damaszku.

Izrael czynnie wspiera siły walczące z syryjskim wojskiem. SRO ONZ zaobserwowało izraelskich żołnierzy przepuszczających ludzi ze strefy Bravo, znajdującej się po syryjskiej stronie, do strefy Alpha po stronie izraelskiej. Zaobserwowano także członków oddziałów bojowych syryjskich rebeliantów kontaktujących się z personelem wojskowym Izraela. Syryjscy rebelianci przekazują m.in. rannych na leczenie w Izraelu.

Miejscem przerzutu jest tzw. Stanowisko nr 85 – strefa, w której obowiązuje zawieszenie broni. Raport z 10 czerwca 2014 wspomina o 59 przypadkach, w których syryjscy bojownicy, korzystając z osłony przed ogniem, jakie daje Stanowisko nr 85, przekazują 89 rannych ze strefy Bravo do strefy Alpha. W tym samym raporcie SRO ONZ informuje o izraelskich żołnierzach ze strefy Alpha przekazujących syryjskim rebeliantom w strefie Bravo niezidentyfikowane skrzynie.

Siły zbrojne Izraela odmówiły udzielenia ONZ wyjaśnień.

news.yahoo.com, un.org

CS

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *