banner ad

Hymn Wielkiej Brytanii usuwany z londyńskich uczelni jako zbyt prawicowy?

| 11 października 2016 | 0 Komentarzy

kings-college-london-logoBrytyjskie zaślepienie polityczną poprawnością nie jest niczym nowym, jakkolwiek przyznać trzeba, że niektóre inicjatywy ciągle zaskakują.

Czy na przykład brytyjski hymn (God Save the Queen) może zostać usunięty z uroczystości wręczenia dyplomów na londyńskim uniwersytecie z powodu zarzutu o związek ze "skrajnie prawicową ideologią"? Otóż – może, taki wniosek jest właśnie rozpatrywany.

Sprawa pojawiła się w polu zainteresowania opinii publicznej za sprawą niejakiego Mohameda Abdullahi, studenta geografii i członka King’s College London Students’ Union. Domaga się on wykreślenia hymnu z uroczystości z uwagi na to, że – jak argumentuje – pieśń ta jest przestarzała i nie odzwierciedla globalnych wartości. W swoim poście na Facebooku Abdullachi kontynuuje: "W związku ze wzrostem skrajnie prawicowego nacjonalizmu w Europie i dziedzictwem Imperium Brytyjskiego jest to po prostu gówniane (…)". Po czym kontynuuje: "Po prostu – pieprzyć państwo narodowe". Koniec cytatu.

Jakkolwiek trudno w to uwierzyć, postulat ów spotkał się z poważnym potraktowaniem przez władze uczelni, które deklarują wsłuchanie w głos studentów i rozpoczynają konsultacje zmierzające do ustalenia które elementy ceremonii zostawić, a które winny być usunięte.

Za: express.co.uk

(MM)

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *