banner ad

Film „Luter i rewolucja protestancka”

Już jesienią tego roku będziemy mieć możliwość obejrzenia kolejnego filmu dokumentalnego Grzegorza Brauna! Produkcja nosi tytuł „Luter i rewolucja protestancka”. Znany polski reżyser, zaangażowany również w działalność społeczną i polityczną – Grzegorz Braun – chce skonfrontować widzów z niewygodną dla mainstreamu prawdą na temat reformacji oraz jej ojca – Marcina Lutra. W filmie wypowiedzą się najwybitniejsi znawcy tematu, m. in. ks. prof. Tadeusz Guz. Zaplanowano także inne wersje językowe produkcji, aby dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców.

Aby film został zrealizowany tak, jak zaplanowali jego twórcy, potrzeba około 490 tysięcy złotych. Każdy z nas może wesprzeć inicjatywę, wpłacając dowolną kwotę. Wszelkie informacje o możliwości wsparcia produkcji filmu i sposobach odwdzięczenia się za wpłaty można znaleźć na stronie https://braunmovies.com/

Redakcja MyślKonserwatyna.pl gorąco zachęca do wzięcia udziału w akcji wspierania produkcji!

(KK)

Kategoria: Wiadomości

Komentarze (5)

Trackback URL | Kanał RSS z komentarzami

 1. hehehe pisze:

  Czyli ultrakatolik nagrywa film o człowieku który miał dość zakłamania kościoła. Obiektywność oceniam na 2/10. hehehe

 2. Michał pisze:

  Szanowna Redakcjo,

  ks. prof. Tadeusz Guz ma zakaz nałożony przez episkopat wypowiadania się na temat ks. dr. Marcina Lutra. Więc dlaczego będzie się wypowiadał w tym filmie,

  Jacy eksperci bedą się wypowiadać ze strony teologów protestanckich?

  Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

 3. Karol Kilijanek pisze:

  hehehe,

  o jakim to zakłamaniu Pan/Pani pisze? Mogę prosić jaśniej? "Ultrakatolik" – jeśli można kogoś określić tym mianem, to z pewnością można też mieć pewność, że jego produkcja przedstawi prawdę i tylko prawdę.

  Panie Michale,

  Myli się Pan, co do zakazu. Taki zakaz nie istnieje, o czym pisałem w artykule "Księdza Guza problemy z ekumenizmem". Twórcy filmu wciąż pracują nad jego ostatecznym kształtem. Póki co, wśród zebranych materiałów nie ma wypowiedzi protestantów. Moim zdaniem, nie jest to do niczego potrzebne. Ostatnie 500 lat pozwoliło nam się wystarczająco przekonać o tym, kto trzyma się prawdy. Jeśli interesuje nas prawda, słuchamy strony katolickiej. Jeśli chcemy tracić czas na słuchanie o tym, jaki to Kościół Chrystusowy był zły, a potem Marcin Luter przyszedł i go uleczył, to mamy wokół siebie wystarczająco dużo takich przekazów – proszę się nimi raczyć do woli. 

  Pozdrawiam,

  Karol Kilijanek

 4. ksadea pisze:

  Sponsorować kłamstwo? Nie, dziękuję.

 5. Piger Henricus pisze:

  Pyszny ból rzyci ''oburzonych'' tak tutaj jak i udzielających się pod podobnymi artykułami na innych forach oraz filmami na YT wyraźnie pokazuje, że nie mamy bynajmniej do czynienia z przebrzmiałymi kwestiami oraz pilną potrzebę tej inicjatywy – brawo !

  @hehehe – nick adekwatny do ''głębi'' komentarza : gdybyś zadał sobie ignorancie choć minimum trudu wiedziałbyś że nie poszło o żadne tam ''zakłamanie'' i odpusty, nie mówiąc już, że sam Luter nie pozostawiał wątpliwości iż trawią go rozliczne demony przy których bledną nawet wyczyny Borgiów.

  @ksadea – jak można z góry odrzucać coś jako kłamstwo nie zapoznawszy się z tym wpierw ? Toż to ''dogmatyzm'' i obskuranctwo w czystej postaci, postawa wybitnie nierozumna – ale biorąc pod uwagę jakie szpetne obelgi miotał pod adresem racjonalnego myślenia Luter wcale nie dziwi mnie coś takiego u jego wyznawców.

  @Michał – jasne, najlepiej wsadzić do więzienia albo spalić na stosie jak Serveta lub żywcem poćwiartować jak czynili to protestanci z katolikami w Anglii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *