banner ad

Książka Arkadiusza Jakubczyka i Mariusza Matuszewskiego już do kupienia!

Kochani,

Oddajemy  w wasze ręce książkę, na którą składają się teksty publikowane zarówno na łamach naszego portalu, jak i innych mediów. Ich wspólną cechą, a zarazem kluczem, według którego zostały dobrane, jest zaprezentowanie czytelnikowi możliwie zwartego obrazu naszych poglądów na konserwatyzm, monarchizm, tradycję, a także niektóre sprawy współczesne, widziane przez pryzmat integralnie konserwatywnego paradygmatu.

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa 3DOM (http://www.3dom.pro).

Skąd taki tytuł? „Dziedziniec Tradycji” nawiązuje do Dziedzińca Pogan – inicjatywy ewangelizacyjnej, wymyślonej przez Ojca Świętego Benedykta XVI, a polegającej na spotkaniu z niewierzącymi w miejscach świeckich i odpowiadaniu na ich pytania dotyczące Boga i świata.

Dlaczego wydajemy ten zbiór? Przez cały czas pracy nad portalem przyświeca nam myśl, że głównym zadaniem, jakie przed nami postawiono,  jest przekazać owo (jak ujmuje rzecz Nicolás Gómez Dávila) dziedzictwo świętego sporu, które stało się naszym udziałem. Robimy to tak, jak umiemy. Pisząc swoje teksty nie wiemy, czy przetrwają lub kto zechce po nie sięgnąć. Nie umiemy przewidzieć kiedy Bóg zechce przywrócić Króla i zwróci nam Tron, wokół którego będziemy się mogli na nowo zjednoczyć. Czego jednak jesteśmy pewni – to to, że bez względu na chwilowe mody i coraz bardziej zawzięcie rozprzestrzeniający się dookoła swąd siarki stać i bić się trzeba po stronie Prawdy wiecznej, Prawdy jedynej.    

Książka, którą ośmielamy się wam zaprezentować, ma na celu dokładnie to: utrwalenie tego, w co wierzymy i przekazanie tego dalej. Mamy nadzieję, że zechcecie się nad nią pochylić.

Autorzy

 

Książka do nabycia tutaj:

https://3dom.pro/A-Jakubczyk-M-Matuszewski-Dziedziniec-Tradycji-p322

 

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *