banner ad

„Duch integracji europejskiej” zanika w Kościele?

| 18 lipca 2016 | 1 Komentarz

StCatherine2Nowy ordynariusz diecezji mecheleńsko-brukselskiej, abp. Josef De Kesel, który objął urząd w listopadzie zeszłego roku, zaprowadza nowe porządki. Jedną z decyzji nowego pasterza jest zamknięcie Bractwa Świętych Apostołów. Dodajmy, że jest to jedyne zgromadzenie na terenie diecezji, w którym odnotowano wzrost powołań.

Bractwo zostało założone w Brukseli w 2013 roku z błogosławieństwem poprzedniego ordynariusza, abpa André-Josepha Léonarda. liczy 28 członków i sprawuje opiekę duszpasterską nad kościołem św. Katarzyny w centrum Brukseli. Pierwotnie świątynia ta miała zostać zdesakralizowana i przekształcona na targ warzywny, ale dzięki wytrwałej pracy do kościoła szybko zaczęli uczęszczać nowi wierni i decyzję o desakralizacji odroczono. Dlaczego więc arcypasterz zdecydował się zamknąć tak dobrze prosperującą wspólnotę?

Otóż dla hierarchy w bractwie jest zbyt wielu Francuzów.

Oczywiście jest to dość śmieszny pretekst, gdyż duchownemu nie przeszkadzają cudzoziemscy kapłani spoza wspólnoty, bez których diecezja nie byłaby w stanie zapewnić odpowiedniej opieki duszpasterskiej swoim wiernym. Mimo iż nie można odmówić arcybiskupowi wielkiej wyobraźni w doborze argumentów, pozostaje zagadką dlaczego ten, komu powinno najbardziej zależeć na losie wiernych i kapłanów, robi wszystko, żeby jeszcze bardziej rozbić Kościół we własnym kraju.

Źródło: http://www.ilfoglio.it 

(MK)

1280px-Bxl,_Eglise_Sainte-Catherine

Kategoria: Wiadomości

Komentarze (1)

Trackback URL | Kanał RSS z komentarzami

  1. Zbyszek Kaczmarek pisze:

    Proszę o komentarz hierarchy z Brukseli, tak nakazuje dobry zwyczaj. Pozdrawiam Zbyszek Kaczmarek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *