banner ad

Na imieniny Maryi: światło i wspólny prezent

| 12 września 2014 | 0 Komentarzy

Matka_Boza_CzestochowskaNazwali siebie: Szaleńcy Niepokalanej Maryi. Ostatni szalony pomysł:  przywrócenie w naszym kraju starej i pięknej tradycji, jaką jest zapalanie świateł przed wizerunkiem Maryi w każdą sobotę roku oraz w maryjne święta. A dzisiaj, w Jej imieniny 12 września, proponują prezent od wszystkich czcicieli: modlitwę o pokój na świecie.  

Na Facebooku jest taka społeczność: Szaleńcy Niepokalanej Maryi. Ku chwale Matki Bożej, a przez nią ku chwale Boga. Gościa witają słowa Maryi: „Chcę się tobą posłużyć, abym była bardziej znana i miłowana”. Jednym z zadań, jakie postawili przed sobą Szaleńcy Niepokalanej Maryi, jest wskrzeszenie tradycji palenia świateł przed obliczem NMP w każdą sobotę i święto maryjne. „Zwyczaj ten – czytamy – kultywowany był w Polsce jeszcze do czasów powojennych. Dziś jego szczątkową formę można odnaleźć w niewielu katolickich rodzinach, zazwyczaj w małych miejscowościach. Chcemy ten maryjny zwyczaj przywrócić w każdej katolickiej rodzinie polskiej”.

Jak włączyć się do akcji

Wystarczy w każdą sobotę roku i święto Matki Bożej zapalić światło przed Jej obrazem lub figurą, znajdującą się w domu, albo przed przydrożną kapliczką, oraz odmówić choć jedno „Zdrowaś Maryjo”.

Anioł i światło

Świeca, lampka oliwna, znicz, podgrzewacz… Światło nie musi się palić cały dzień. Można wybrać sobie określony czas, a szczególnie sobotnie przedpołudnie, by odmówić modlitwę „Anioł Pański”. Będzie to wyraz przywiązania oraz wdzięczności, miłości i wierności wobec Maryi.

Dzisiaj, 12 września, święto Imienia Maryi. "Szaleńcy" apelują o prezent dla Niej: wspólne odmawianie modlitwy o pokój na świecie.

Do akcji "Świeczka dla Matki Bożej w każdą sobotę" można dołączyć na Fb (link poniżej), a przede wszystkim powiedzieć o niej tym, którzy nie korzystają z internetu.  „Niech w każdą sobotę Ojczyzna będzie wypełniona blaskiem „maryjnych świateł” i milionami wypowiadanych z głębi serca „Zdrowaś Maryjo”. Niech chwała Maryi w całej Polsce brzmi, po wszystkie czasy i po wszystkie dni!” – zachęcają Szaleńcy Niepokalanej Maryi.

https://www.facebook.com/events/497498963715843/?fref=ts

AS

Tags: ,

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *