banner ad

Carewicz – Wielki Książę Jerzy Romanow z wizytą w Moskwie

| 24 kwietnia 2015 | 0 Komentarzy

rosja carskaNastępca tronu Imperium Rosyjskiego, książę Jerzy Romanow od 16 do 22 lutego wizytował Moskwę i Kaługę. Wiadomość ta pojawiła się na monarszej stronie internetowej dopiero w kwietniu i zaprawdę, trudno nazwać ją newsem, ale że wieści o współcześnie żyjących Romanowych trafiają się bardzo rzadko, uznaliśmy ją za ciekawostkę i przytaczamy.

Wielki Książę Jerzy Romanow jest jedynym synem Marii Romanowej, głowy Domu Imperatorskiego, i Franciszka Wilhelma Hohenzollerna. W lutym 2015 odwiedził Rosję.

W stołecznej Moskwie książę wziął udział w obchodach 110. rocznicy zamordowania Wielkiego Księcia Siergieja Aleksandrowicza (zginął w zamachu terrorystycznym 4 lutego 1905). Uroczyste nabożeństwo odprawiono w Soborze Nowospasskim, tradycyjnym miejscu pochówku Romanowów. Uczestniczyli w nim również przedstawiciele najwyższych władz Federacji Rosyjskiej, kościoła prawosławnego, Wielka Księżna Maria Romanowa oraz organizacje monarchistyczne, kościelne i charytatywne.

Po liturgii odprawiono nabożeństwo żałobne, czyli panichidę w intencji zmarłego. Następnie, w klasztorze, otwarto oficjalnie poświęconą mu wystawę pt. "Korona życia", gdzie prezentowane są oryginalne przedmioty z prywatnej kolekcji Siergieja Aleksandrowicza, w tym ordery.

Dalsze dni wypełniły Wielkiemu Księciu Jerzemu mniej lub bardziej oficjalne spotkania z politykami, dyplomatami i przedstawicielami biznesu. 21 lutego książę Jerzy pożegnał Rosję i odleciał do Brukseli.

AS

Tags: ,

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *