banner ad

Biskupi z Australii: "Nie psujcie małżeństwa!"

| 11 czerwca 2015 | 0 Komentarzy

Biskup-Anthony-FisherBiskupi z Australii ogłosili ostatnio list pasterski, będący głosem w debacie o małżeństwach osób tej samej płci.

"Jest czymś niesprawiedliwym, wysoce niesprawiedliwym, że próbuje się dokonywać legitymizacji twierdzenia zakładającego brak różnic pomiędzy mężczyzną i kobietą, ojcem a matką; pomija się tę szczególną wartość, jaką stanowi małżeństwo; ignoruje się znaczenie posiadania przez dzieci zarówno mamy, jak i taty" – stwierdził arcybiskup Sydney, Anthony Fisher. "Jeżeli prawo cywilne przestanie definiować małżeństwo w sposób tradycyjny, będzie to poważną niesprawiedliwością i stanie wbrew dobru ogółu, któremu prawo ma służyć" – dodał.

"Gruszka nie jest jabłkiem" – napisał z kolei biskup Gregory O'Kelly z Port Pirie w swoim własnym liście pasterskim. "Małżeństwo osób tej samej płci nie jest tym samym, co małżeństwo mężczyzny i kobiety. Opinie wyrażane przez osobowości medialne, polityków i parlamentarzystów mogą wspierać  co im się żywnie podoba, ale niezależnie od tego, ile by nie mówili, gruszka zawsze będzie gruszką i nigdy nie zamieni się w jabłko".

Za: catholicculture.org

(MM)

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *