banner ad

A jednak człowiek!

| 14 czerwca 2013 | 0 Komentarzy

unborn_babyKinga Małecka-Prybyło już po raz czwarty znalazła się w piątek w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Mokotowa jako obwiniona o wywołanie zgorszenia publicznego poprzez zorganizowanie wystawy pokazującej prawdę o tym, czym jest aborcja.

Tym razem zjawiła się również świadek Aleksandra W., która donosiła na Kingę Małecką-Prybyło, a która została na ostatniej rozprawie ukarana grzywną za niestawiennictwo na poprzednich rozprawach.

Świadek zeznała, że przed złożeniem donosu na policję konsultowała się z Fundacją Dzieci Niczyje, która m.in. współpracuje z Federacją na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. "Zupełnie inne emocje powoduje widzieć kawałki ciała człowieka niż kawałki ciała psa." – uzasadniała dziś w Sądzie swoje zeznania Aleksandra W. Dodała, że woli gdy fundacje posługują się sympatycznymi metodami działania.

Podczas dzisiejszej rozprawy zamknięto przewód sądowy. Mec. Jerzy Kwaśniewski, obrońca Kingi Małeckiej-Prybyło w mowie końcowej przypomniał o 7 wyrokach uniewinniających dotyczących tej samej wystawy, zacytował również wyrok Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, który mówi o tym, że wolność słowa polega na wolności głoszenia treści nie przyjemnych, ale właśnie prowokujących i poruszających. Przypomniał też o tym, że w każdej kampanii społecznej poruszającej ważne kwestie nie sposób o nich mówić bez pokazania istoty samego zjawiska. Nie sposób bowiem mówić o ludobójstwie, nie pokazując, czym ono jest.

Sędzia orzekała, że ze względu na "skomplikowanie sprawy" ogłoszenie wyroku nastąpi 20 czerwca 2013 roku o godzinie 12.45.

Źródło: Stopaborcji.pl

*

Komentarz

Warto zwrócić uwagę na wypowiedź skarżącej: "Zupełnie inne emocje powoduje widzieć kawałki ciała człowieka niż kawałki ciała psa".  A więc jednak "człowiek", a nie "embrion" ani "płód". Módlmy się o światło Ducha Świętego dla sędzi.

Warto też odwiedzić stronę: http://www.ratujdzieci.pl

AS.

Tags:

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *