banner ad

25-lecie wstąpienia na tron króla Haralda

| 15 stycznia 2016 | 2 komentarze

hafrald17 stycznia 2016 mija 25 lat od wstąpienia na tron króla Norwegii, JW Haralda i JW królowej Sonji. W Oslo odbędą się z tej okazji trzydniowe uroczystości z udziałem oficjalnych gości, w tym króla i królowej Danii oraz monarchów Szwecji.

W programie przewidziano galę na placu Uniwersyteckim i Pałacowym oraz w budynku uczelni, a także uroczystości zamknięte w pałacu (składanie gratulacji przez polityków i organizacje).

W niedzielę król i królowa oraz ich goście wezmą udział w nabożeństwie w kaplicy pałacowej, które odprawi biskup Kościoła Norwegii. O 13.00 na cześć króla i królowej wojsko odda 21 wystrzałów.

Przez cały czas na placu Pałacowym i Uniwersyteckim odbywać się będą zawody sportowe dla dzieci i młodzieży oraz koncerty. O 15.40 jubilaci przejdą z pałacu do auli uniwersyteckiej, gdzie wysłuchają koncertu w wykonaniu Orkiestry Norweskiego Radia. Zaprezentowana zostanie nowa kompozycja Christiana Eggensa Vær hilset / Salvete rex et regina ("Bądźcie pozdrowieni, królu i królowo"). Wydarzenia będzie transmitować norweska telewizja.

Na stronie kongehuset.no będzie możliwość złożenia gratulacji Królowi.

royalcourt.no/ AS

Tags: ,

Kategoria: Wiadomości

Komentarze (2)

Trackback URL | Kanał RSS z komentarzami

  1. S. pisze:

    Królowej Danii.Dania nie ma króla.

  2. Aleksandra Solarewicz pisze:

    Dziękujemy za zwrócenie uwagi!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *