banner ad

Źródło dumy Markgrafa von Baden

| 23 stycznia 2015 | 0 Komentarzy

500px-Coat_of_arms_de-bw_Karlsruhe.svgDziałalność domów arystokratycznych toczy się jakoby w trzech kierunkach: a. demokratyzacji życia politycznego, czyli strzelania sobie samemu w stopę, b. zakładania rozmaitych fundacyj, c. produkcji wina.

Oprócz rumuńskiego księcia Radu, o którym już MK donosiła, z winem kojarzy się nazwisko niemieckiej familii Markgraf von Baden. Korzenie tej rodziny sięgają 1112 roku. Od 1802 należą do nich pocysterskie dobra: zamek Salem nad Jeziorem Bodeńskim. Barokowa budowla to dzisiaj siedziba rodu oraz centrala firmy produkującej wino Markgraf von Baden.

Rodzina vonbadeńska uczyniła z zamku miejsce spotkań, seminariów i szkoleń na temat wina (Weinschule). Obiekt można zwiedzać, łącząc obchód z degustacją. Właściciel okrutnie zachwala swoje produkty, zapewniając, że powstają w najcieplejszym i najbardziej nasłonecznionym zakątku Niemiec. Nie bez znaczenia jest, jak powiada, Fidelitas! – zawołanie rodu, które widnieje na winnych etykietkach.

AS

Ilustracja: Wikipedia

Cóż jeszcze? Zaistniała obawa, że jak Myslkonserwatywna jeszcze raz napisze o monarszej demokracji, redakcja będzie obwiniana o szerzenie demokracji, a jak znowu napisze o książęcym winie, będzie obwiniana o promowanie picia. W demokratycznym głosowaniu uznaliśmy, że z dwojga złego wolimy to drugie.

Tags:

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *