banner ad

Wsparcie budowy kościoła w Mucznem – Bieszczady

| 20 października 2015 | 0 Komentarzy

kosciol muczneNaszą małą społeczność w Mucznem tworzy kilkanaście rodzin- głównie pracowników Nadleśnictwa Stuposiany i Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Do niedawna do najbliższego kościoła wierni musieli wędrować 13 km, co przy braku komunikacji publicznej było znacznym utrudnieniem. W miejscowym hotelu funkcjonowała co prawda mała kaplica, ale w związku z całkowitą modernizacją ośrodka zaprzestała działania.


W związku z powyższym zaistniała konieczność budowy trwałego obiektu sakralnego.
Z inicjatywy mieszkańców podjęto działania zmierzające do budowy kościoła. Do chwili obecnej, po zakupie działki, drewna i uzyskaniu stosownych pozwoleń, rozpoczęto uzbrajanie terenu. Kościółek będzie drewniany, bryłą obiektu nawiązujący do architektury religijnych świątyń, pod wezwaniem Św. Huberta. Pod opiekę swojego Patrona będą się mogli uciec liczni miejscowi jak i często odwiedzający naszą knieję turyści oraz leśnicy. Mamy nadzieję, że lokalizacja kościółka w centrum bieszczadzkiej kniei u podnóża połonin, na obszarze organizowanego Leśnego Kompleksu Promocyjnego „ Lasy Bieszczadzkie” jest inicjatywą zgodną z oczekiwaniami turystów, miłośników natury i gór.


Wiadomo, że budowa nawet najmniejszego kościółka jest dla nielicznej społeczności zadaniem trudnym i bez środków pomocowych prawie niewykonalnym, zwłaszcza że
ma to być obiekt funkcjonalny, ładny i dobrze wkomponowany w otoczenie. Dlatego też z wielką wdzięcznością przyjmujemy każdy gest pomocy, którą otrzymujemy przede wszystkim od ludzi związanych emocjonalnie z Bieszczadami, karpacką puszczą i połoninami.
Zwracamy się z uprzejmą prośbą o pomoc w sfinansowaniu budowy kościoła w Mucznem – przedsięwzięcia, które tylko dzięki pomocy i ofiarności może zostać zrealizowane. Nadmieniam że kościół , będzie pod wezwaniem Św. Huberta, będzie miał myśliwski wystrój, który będzie chlubił tradycje łowieckie, leśne i propagował nową pasję w społeczeństwie. Muczne jest odwiedzane przez kilkadziesiąt tysięcy turystów rocznie co z pewnością pozwoli na zrealizowanie powyższych założeń.


Jeszcze raz proszę o pomoc, łączymy serdeczne pozdrowienia i zapraszamy do odwiedzenia- oby wkrótce- naszego kościółka.


Szczęść Boże

Komitet budowy kościoła Ks. Marek Typrowicz
tel.606792983
Edward Kołomyja tel.606727063
Krzysztof Gądek tel.608617476

Nr konta: 03 8621 0007 2001 0003 7833 0002

 

za https://www.facebook.com/events/752661078163517/

 

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *