banner ad

Watykan potępił samobójstwo Brittany Maynard

| 6 listopada 2014 | 0 Komentarzy

ignacio_carrasco_nuevo_obispoWatykan jednoznacznie skrytykował decyzję chorej na raka Brittany Maynard, która 1.11.2014 zmarła w wyniku eutanazji. Jej zgon poprzedziła długotrwała kampania medialna, gloryfikująca prawo do wspomaganego samobójstwa, a sama zainteresowana pełniła ostatnio rolę jednej z głównych twarzy promującej je organizacji Compassion & Choices.

Watykan w sposób jednoznaczny określił tego rodzaju dążenia jako "absurdalne", a czołowy papieski ekspert w dziedzinie bioetyki ocenił, że "godność jest czymś zupełnie różnym od dążenia do przerwania własnego życia".

Kard. Ignacio Carrasco de Paula, szef Papieskiej Akademii Życia, skomentował: "ta kobieta odebrała sobie życie myśląc, że umiera z godnością, ale to błąd. (…) samobójstwo nie jest rzeczą dobrą, przeciwnie – jest złe, bo oznacza powiedzenie nie życiu i wszystkiemu, co ono oznacza w poszanowaniu naszej misji na świecie i tych, których mamy wokół siebie".

O. de Paula dodał, że eutanazja jako taka musi być potępiona.

Źródło: http://www.independent.co.uk/news/people/brittany-maynards-decision-to-end-her-life-labelled-reprehensible-by-the-vatican-9840093.html

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *