banner ad

USA: bunt przeciw decyzji Sądu Najwyższego

| 29 czerwca 2015 | 0 Komentarzy

usa_united_states_america_gay_proud_rainbow_flag_flexi_magnet-rd38cebfb753a43c1a5b7f8857ced41e6_a5id2_8byvr_324Po ostatniej decyzji Sądu Najwyższego USA, zgodnie z którą małżeństwa gejowskie mają być legalne we wszystkich stanach, w kraju niemal natychmiast pojawiły się głosy sprzeciwu. A także konkretne kroki w celu zablokowania wspomnianej decyzji.

Gubernator Mississipi, Phil Bryant, potępił orzeczenie Sądu Najwyższego, a także dodał, że zrobi wszystko w celu obrony wolności religijnych w swoim stanie. Podobną opinię wyraził wicegubernator Mississipi, z kolei przewodniczący stanowej Izby Sądowniczej, Andy Gipson, już rozpoczął poszukiwanie prawnych metod obejścia lub zablokowania wprowadzenia małżeństw gejowskich w obrębie jego jurysdykcji. Rozważane jest między innymi wycofanie się władz stanowych z wystawiania aktów małżeństwa jako takich.

Rozwiązanie to wprowadzono już w Alabamie, a rozważają je m. in. władze Texasu.

Podobne kroki rozważa Oklahoma. Jedną z najpoważniej rozważanych opcji jest odebranie uprawnień do wystawiania aktów małżeństwa urzędnikom administracji stanowej i przekazanie ich liderom wspólnot religijnych.

Opór trwa.

Za: http://www.americasfreedomfighters.com, http://www.newsweek.com

(MM)

 

Kategoria: Mariusz Matuszewski, Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *