banner ad

Tradicamp (7 lipca – 13 lipca)

| 25 czerwca 2013 | 0 Komentarzy

TradicampTradicamp jest spotkaniem z Bogiem w Jego Liturgii. Spotkaniem przeżywanym we wspólnocie wiernych przywiązanych do liturgii w formie jaka kształtowała Kościół Rzymskokatolicki przez wieki. Powstała wspólnota uczyniła zaś Tradicamp również spotkaniem z człowiekiem, drugim człowiekiem szukającym Chrystusa w otaczającym go świecie.

Tradicamp organizacyjne ukształtował się jako letni zjazd integracyjny dla wiernych Kościoła Rzymskokatolickiego przywiązanych do Liturgii sprawowanej w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego. Z pewnością jest on jednak spotkaniem otwartym również dla tych, którzy dopiero chcą poznać ten wielki skarb Kościoła.

Tradicamp to droga poznania tradycji własnego Kościoła i ludzi do niej przywiązanych, tradycji w jakiej żył Kościół i jego Święci na przestrzeni wieków. Droga dla starszych i młodszych, świeckich i kapłanów, droga nawet dla tych co powątpiewają.

Spowiedź! Msza Święta! Chorał gregoriański! Kadzidło! Psalmy! – duch dawnej liturgii Kościoła umacnia i powadzi zgromadzoną wspólnotę do Chrystusa.

Wspólne wycieczki plenerowe! Ogniska! Wakacje! – wymiar integracyjny zjazdu stwarza okazję do poznania wielu ciekawych ludzi i ukazuje prawdziwe oblicze ludzi tradycji.

Tradicamp dla niektórych jest trudnym połączeniem Liturgii i wakacji, ale dla swojej wspólnoty jest autentycznym odzwierciedleniem naturalnego połączenia w życiu człowieka.

Chrystus wszak Jest z nami zawsze; w kościele, w domu, w pracy, na wakacjach, w chwilach radości i smutku.

Spotkajmy Go na Jurze, spotkajmy Go w Jego Liturgii!

www.tradicamp.pl

Kategoria: Komunikaty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *