banner ad

Szwajcarski kanton odrzucił propozycję stworzenia pierwszego muzułmańskiego przedszkola w kraju

| 29 maja 2014 | 10 komentarzy

muslim

Władze kantonu w Zurychu nie zgodziły się na otwarcie przedszkola dla muzułmańskich dzieci. Jako przyczynę podano, że założenia ideologiczne proponowanej placówki są zbyt skrajne i stoją w sprzeczności z powszechnie obowiązującymi standardami.

Głównymi elementami składowymi programu edukacyjnego przedszkola miały być zajęcia z języka arabskiego oraz Koranu. Propozycję złożyła muzułmańska organizacja Al Huda, która twierdzi, że nauczanie wartości prezentowanych w Koranie stanowi wprowadzenie do wszystkiego, z czym dzieci zetkną się w przyszłości.

Władze Zurychu oświadczyły, że założenia placówki nie współgrają z podstawowymi dyrektywami szwajcarskiego systemu edukacyjnego, takimi, jak tolerancja, otwartość oraz gotowość do dialogu. W swojej decyzji władze podkreśliły, że dzieci i uczniowie nie mogą być celem ideologii radykalnie sprzecznych z programem nauczania szwajcarskiego systemu oświaty.

Organizacja Al Huda zapowiedziała odwołanie się od decyzji.

 

http://rt.com/news/161856-switzerland-against-islamic-kindergarten/

fot. Azlan Mohamed, Wikipedia, Creative Commons

 

Tags: , , , ,

Kategoria: Wiadomości

Komentarze (10)

Trackback URL | Kanał RSS z komentarzami

 1. robert pisze:

  i bardzo dobrze, z tymi chorymi skrajnosciami nie szanującymi człowieka anie niczego to won z europy.w takiej chorej szkole kształconoby tylko dzihadzistów i bandytów.

 2. robert pisze:

  poaztym to nie jest miejsce dla nich to europa a nie islamska ciemnota…

 3. twinsen pisze:

  A szkoda. Taki brak tolerancji po prostu poraża :(

 4. bacowski73 pisze:

  I tak trzymać

 5. Bylam, widziałam pisze:

  Kolejny przyklad jak Europa jest zacofana I skrajnie rasistowskim miejscem. Sa przykladem sprzecznosci islamu. Przeciwnie Islam toleruje innych i nie wyróżnia ( przedewszystkim dzieci) na wyznanie. Niech tu nikt nie wyskakuje z " a w Arabii saudyjskiej nie ma chrześcijan" bo to jest kraj którego rzadu nie podobają sie samym muzułmana. Troche wiedzy by pomogło. Każdy śledzi przykład Ameryki ale w rzeczywistości daleko im do USA bo tam naprawdę każdy żyje w pokoju z każdym. Byłam, widziałam, wiem. Na codzień spotykam muzułmanów. Tutaj buduje sie szkoły angielskie, niemieckie itd ale wiarę zostawia sie rodzinie i w czasie po lekcjach. 

 6. bari76 pisze:

  nie pasuje wracac z kad przyjechali..jeszcze bym calkiem tych chustek zabronil ..niech jada do arabi saudyjskiej..problem w tym ze tam trzeba by bylo pracowac bez socjalu…no i tam nielegalnych imigrantow wywozi sie do najblizszej granicy i zostawia nawet na pustyni..a tu mozna byc azylantem i jest cacy…Won z Europy..

 7. Marlam pisze:

  Karta sekularyzmum albo wypad do siebie!

 8. infidel pisze:

  Zacnie. Koran zaleca zachowania które są w cywilizowanej części świata przestępstwami. Uczenie tego dzieci powinno być zakazane.

 9. Oaza spokoju pisze:

  Może nie jestem aż tak drastycznie nastawiony na islam w Europie (choć jestem katolikiem i jednym z prześladowców katolików są niektórzy – powtarzam NIEKTÓRZY – muzłumanie). Wszak nikt nie broni im założenia prywatnej placówki. Bardziej chodzi o dwie inne kwestie – poszanowanie praw człowieka w krajach islamskich i poszanowanie praw muzłumanów w Europie. Bez wzajemnych ustępstw nie ma szans na zrozumienie. Jest także inna kwestia. Europa jest póki co oparta (również co do aktów prawnych i systemów państwowych) na tradycjach grecko-rzymskiej i judeo-chrześcijańskiej i w takim znaczeniu, nie może być mowy o nauczaniu w stylu stricte muzłumańskim. Czemu te zajęcia nie mogą być zajęciami dodatkowymi – do takich sam bym się nie mieszał – w dobie gdy np. nauka religii jako przedmiotu powszechnie prowadzonego jest nie na miejscu. Nie tolerujmy – raczej traktujmy uczciwie i równo.

   

 10. fsdfw pisze:

  Barbarzynskie prawa nie maja racji bytu w cywilizowanym swiecie, barbarzyncy DO DOMU !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *