banner ad

Spisek przeciwko Matce Bożej (i Polsce). Czy Matka Boska wzywa nas do walki? – Stanisław Krajski

| 24 kwietnia 2017 | 0 Komentarzy

Dr Stanisław Krajski znany jest w Polsce głównie ze swoich wykładów i książek o masonerii. Tym razem jednak oddaje do rąk czytelnika książkę, w której nie przeczytamy aż tak wiele o masonerii. Stanisław Krajski w książce Spisek przeciwko Matce Bożej (i Polsce) zajmuje się głównie tym, jak w ciągu wieków próbowano, możliwie jak najskuteczniej i na jak największą skalę, zataić prawdę o objawieniach maryjnych w Polsce. Dr Krajski przytacza historię kilku wielkich objawień o doniosłym znaczeniu dla naszej Ojczyzny. Niestety nie o wszystkich można powiedzieć, że są w Polsce znane. A ich mały rozgłos nie jest, jak się okazuje, kwestią przypadku. Autor przytacza ich treść, omawia okoliczności i stara się pójść tak daleko, jak to w obecnej chwili możliwe w stronę rozwiązania zagadki zatajania objawień.

Książka skupia się przede wszystkim na trzech wielkich w swym znaczeniu objawieniach: w Kęble, Gietrzwałdzie i Warszawie. Wszystkie trzy łączą pewne cechy: Maryja przychodzi jako ratunek dla Polski, pokrzepia Polaków, pomagając w walce z wrogiem zewnętrznym oraz wszystkie trzy są ofiarami manipulacji, wypaczeń i przemilczenia. W Kęble Maryja ratuje Polskę przed Tatarami, w Gietrzwałdzie, mówiąc po polsku na terenie zaboru niemieckiego pokazuje, że Polska nie jest Jej obojętna, a w Warszawie osłania swoje królestwo przed bolszewikami. Autor, omawiając sposoby walki z orędziami Matki Boskiej, dotyka także tematyki masonerii. Ci, którzy sięgną po tę książkę z pewnością popadną w zdumienie, czytając o znanych z kart historii Polski osobach, które brały czynny udział w zatajaniu objawień.

Spisek przeciwko Matce Bożej (i Polsce) pozwoli spojrzeć inaczej na historię każdego z tych objawień i zrozumieć, że siły stojące za tuszowaniem tych zdarzeń to także siły, które nienawidzą Polski. Z drugiej strony, czytelnik będzie być może zaskoczony, a na pewno pokrzepiony tym, jak bardzo Matka Zbawiciela kocha Polskę i jak wspaniałą obronę naszej Ojczyzny stanowi Ta, która miażdży głowę węża.

 

Karol Kilijanek

 

Ilość stron: 165 Wydawnictwo św. Tomasza z Akwinu

Kategoria: Karol Kilijanek, Kultura, Recenzje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *