banner ad

Serbia: „Tajemnice królewskich skarbów”

| 25 listopada 2016 | 0 Komentarzy

zloto złoto  goldTo nie monarcha, ale komuniści kradli złoto i własność prywatną. Książkę na temat losów jugosławiańskiego złota w czasie II Wojny Światowej opublikowali serbscy historycy Dusan Babac i Aleksandr Ognjevic. Pierwszy z autorów jest też członkiem Tajnej Rady Jego Wysokości Księcia Aleksandra i publicystą, a drugi historykiem wojskowości.

Książka "Tajemnice królewskich skarbów" omawia wojenne losy złota z rezerw Narodowego Banku Królestwa Jugosławii i różnych cennych rzeczy prywatnych, należących do cżłonków rodziny królewskiej.

Materiały źródłowe, w tym dokumenty Narodowego Banku Serbii, jasno wskazują na to, że król Piotr II (panował w latach 1934-1945) nie wziął z państwowych rezerw ani grama złota. Skąd wzięła się ta kwestia? 75 lat temu komuniści ogłosili, że król ukradł państwowe złoto, i skutki tej propagandy pokutują do dzś. Autorzy książki udowadniają, że wszelkie dobra, w tym własność rodziny królewskiej, zostały znacjonalizowane przez komunistów w nowo powstałej Federacyjnej Ludowej Republiki Jugosławii.

Książka precyzyjnie obala rozmaite mity i propagandę komunistyczną, rozprzestrzenianą przez komunistów po 1945 roku.

AS/ royalfamily.org

 

 

 

 

 

 

Tags: , ,

Kategoria: Aleksandra Solarewicz, Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *