banner ad

Odnawialne źródła są niezawodne… gdy są wsparte tradycyjnymi

| 14 października 2014 | 0 Komentarzy

balonGłosiciele zielonej ideologii z USA próbowali demonstracyjnie wykazać wyższość odnawialnych źródeł energii nad tradycyjnymi. Bezskutecznie. W końcu sami przyznali, że bez "nieekologicznego" gazu interes nie działa.

W Madison – stolicy amerykańskiego stanu Wisconsin – odbyła się niedawno demonstracja środowisk związanych z tzw. zieloną energią. Zieloni protestowali przeciwko lokalnej firmie zaopatrującej mieszkańców miasta w gaz oraz elektryczność. Uważają, że w dzisiejszym świecie surowce typu węgiel należy wykluczyć z użytku, w związku z czym wzywają do zwiększenia udziału tzw. energii odnawialnej na rynku.

Częścią happeningu miało być  nadmuchanie przy pomocy baterii słonecznych i turbiny wiatrowej balona-transparentu, prezentującego stosunek paliw kopalnych do odnawialnych źródeł energii. Zieloni chcieli tym sposobem przyciągnąć uwagę większej liczby osób i udowodnić niezawodność popieranych przez siebie metod. Niestety, okazało się, że pomimo słonecznego dnia baterie słoneczne nie były w stanie wygenerować wystarczającej ilości energii. Zawiodła także turbina wiatrowa. Jeden z członków ekipy organizującej protest przyznał, że zazwyczaj używają do tego generatora zasilanego… gazem!

Jak się okazuje, paliwa kopalne – wśród których znajduje się także gaz – nadal mają zastosowanie w dzisiejszym świecie. Nawet w świecie ogarniętym zielonym szaleństwem. Poniżej można zobaczyć materiał filmowy z wydarzenia w Madison.

 

rightwingnews.com

Fot. youtube

CS

 

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *