banner ad

Rosja: aborcje coraz mniej powszechne i pożądane

| 10 lutego 2015 | 0 Komentarzy

Patriarch_bartholomew,_patriarch_kirill_and_dmitri_medvedevRosja przechodzi radykalną przemianę w dziedzinie życia poczętego. Jeszcze 50 lat temu na jedno urodzone dziecko przypadały trzy aborcje. Wektor ten zmienił swój kierunek i dzisiaj mówi się o ok.  jednej aborcji na dwa urodzenia.


Wg oficjalnych statystyk w 1965 r. w Związku Sowieckim przeprowadzono niespełna 5,5 miliona aborcji, co w stosunku do ok. 2 milionów urodzeń czyniło z ZSRS kraj o najwyższym stosunku aborcji do urodzeń na świecie. Opinie co do ilości aborcji nie są jednak zgodne i nieoficjalne źródła mówią nawet o dwukrotnie większej liczbie zamordowanych.

Statystyki pochodzące z 2013 r. mówią o ok. 2 milionach urodzeń i 880 tysiącach aborcji. Pomimo nadal gigantycznego rozmiaru widać wyraźnie, że w Rosji rozpoczął się pozytywny dla nienarodzonych trend. W 2013 prezydent Federacji Rosyjskiej – Władimir Putin – podpisał ustawę zakazującą reklamowania w mediach aborcji. Dwa lata wcześniej uchwalono prawo zakazujące przeprowadzania aborcji na nienarodzonych dzieciach powyżej 12 tygodnia oraz wprowadzające kilkudniowy okres przejściowy dla kobiet chcących dokonać zabiegu (aby miały więcej czasu na podjęcie decyzji). Rząd Rosyjski wypłaca także jednorazową zapomogę finansową o wartości 13 tysięcy dolarów na każde nowo narodzone dziecko.

 

W zeszłym miesiącu Rosyjski Kościół Prawosławny zaapelował do Dumy oraz rosyjskiego rządu o wsparcie dla instytucji rodziny oraz tradycyjnych małżeństw poprzez zaprzestanie finansowania z budżetu państwa zabiegów aborcji.
 


cs/lifesitenews.com

fot. Wikipedia, Crative Commons

 

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *