banner ad

Protest przeciw profanacji Krzyża w Centrum Sztuki Współczesnej

| 5 listopada 2013 | 0 Komentarzy

Rosary_2006-01-166 listopada o 16.30 przed Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie odbędzie się protest w związku ze skandaliczną profanacją Krzyża, promowaną ostatnio w CSW.

Chodzi o bluźnierczy film Jacka Markiewicza pt. „Adoracja”, w którym nagi mężczyzna ociera się genitaliami o figurę Jezusa Chrystusa na Krzyżu. Film jest emitowany w CSW, bo stanowi część wystawy pt. „British British Polish Polish: sztuka krańców Europy w latach 90. i dziś”. Wystawa z kolei jest częściowo finansowana z kieszeni podatników.

Do prokuratury wpłynęło już kilka doniesień w tej sprawie. Dyrekcja CSW wyraża jednak zdziwienie. „Jesteśmy zdziwieni protestami, bo sprawa jest sprzed 20 lat. Odbiór zjawisk artystycznych jest indywidualny. Moje osobiste odczucia nie mają tu znaczenia” – stwierdziła w wywiadzie dla jednej z gazet Joanna Szwajcowska, zastępca dyrektora Centrum.

Źródło: Radio Maryja

Komentarz

Fotografię jednej ze scen tego filmu zamieszcza RM w oryginalnym tekście (patrz: link). Konserwatywna Emigracja nie dysponuje prawami autorskimi do materiału zdjęciowego. Piszemy o tym bez żalu. Obraz jest obrzydliwy.

AS.

Tags: , ,

Kategoria: Aleksandra Solarewicz, Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *