461px-Coat_of_Arms_of_Germany.svgJak donosi Portal Niemców w Polsce, Donald Tusk odbył dwudniową wizytę w opolskiej części Górnego Śląska. Podczas spotkania z przedstawicielami środowisk biznesowych, społecznych, politycznych oraz kościoła premier stwierdził, "iż dla wszystkich nas odpowiedzialność za niemieckie dziedzictwo jest ważna. Wezwał do wyzbycia się kompleksów związanych z niemieckością oraz zaakceptowania niemieckiej przeszłość jako przeszłości własnej. Dwujęzyczność i dwu-etniczność premier wymienił jako atut regionu a nie ciężar".

http://www.vdg.pl/pl/article/1547-premier-tusk-w-opolu-musimy-zaakceptowac-nasza-niemiecka-przeszlosc