banner ad

Praca u podstaw księcia Wettyna

Albert_WettynPodczas gdy w piątkowej, monarchistycznej rubryce znęcaliśmy się nad wielkimi demokratami: królem Szwecji i Grecji, na uwagę zasługiwała o wiele bardziej bliska Saksonia. Dom Wettynów, miast wizyt w Afryce celem walki o prawa kobiet, organizował wykłady o tematyce monarchistycznej. Mimo śmierci księcia Alberta, przedsięwzięcie działa i grupa sukcesywnie uzupełnia kalendarz.

Od 1961 roku działa w Niemczech Studiengruppe für Sächsische Geschichte und Kultur e. V., czyli towarzystwo zajmujące się historią i kulturą saksońską, z siedzibą w Monachium. Ono organizuje spotkania na temat Domu Królewskiego Saksonii.

W tej chwili, a piszemy te słowa 6 marca 2015, na stronie śp. księcia: http://www.prinz-albert-von-sachsen.de jest już dotępny plan wykładów do końca tego roku. Przykładowe tematy: "Znaczenie kobiet w cesarstwie Ottonów", "Król August III Saksoński. W 150-lecie urodzin", "Zamek Pillnitz w malarstwie księżniczki Matyldy von Sachsen" oraz, oczywiście, postać samego księcia. Spotkania, w zależności od tematyki, odbywają się w Monachium i Dreźnie.

Kłopot jest ponoć jeden – z kontynuacją Dynastii.

AS

Strona głowy koronowanej, zawierająca treści wspierające monarchię, i to regularnie aktualizowana. Polecamy i zalecamy. Proszę zwrócić uwagę na jeszcze jeden szczegół: księciu na zdjęciu wystarczy zmienić kostium i wypisz wymaluj XVIII wiek.

Fot. Wikipedia/ Adrian Nikiel, praca własna

 

Tags:

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *