banner ad

Pomoc parafii w Baranowiczach

| 16 października 2015 | 0 Komentarzy

flaga-bialorusParafia św. Zygmunta w Baranowiczach na Białorusi buduje nowy kościół. By wspomóc budowę, rozpoczęła akcję "Patronat Misyjny". Jej celem jest znalezienie 1 000 osób, które będą dawały duchowe i materialne wsparcie parafii. Osoby te (mogą być organizacje lub instytucje) zobowiązują się do modlitwy i wspierania odnawiającego się życia religijnego na Kresach.

Budowa kościoła św. Zygmunta trwa już od 1993 roku. Rozwija się etapami, na ile parafii wystarcza funduszy. Jej zakończenie będzie możliwe tylko z pomocą dobrych ludzi.

Wspólnota parafialna rośnie. Siostry katechizują 200 dzieci. Co roku do I Komunii przystępuje 40 dzieci. Młodzież założyła grupę modlitewną oraz grupę teatralną. Brdzo pięknie pracuje Legion Maryi, który odwiedza chorych, pomaga podczas różnych akcji w parafii, również w budowie. Kościół Domowy gromadzi młode małżeństwa. W miarę możliwości parafia św. Zygmunta pomaga materialnie swoim 50 chorym, ostatnio zaczęła pomagać w resocjalizacji więźniów. Prowadzone jest centrum socjo-pastoralne dla dzieci i młodzieży.

"Inicjatywy te świadczą o żywej wierze, którą przechowało starsze pokolenie. Światło wiary należy teraz przekazać nowym  ludziom. Patronat Misyjny jest zapleczem modlitewnym i materialnym dla rozwoju Królestwa Bożego na ziemiach byłego ZSRR.

I Ty możesz przyczynić się do rozwoju wiary na Wschodzie.

Za każdego uczestnika modli się Koło Żywego Różańca – ludzi chorych.

W pierwszą sobotę miesiąca odprawiana jest uroczysta Msza św. w intencji uczestników Patronatu Misyjnego.

Zapraszamy do włączenia się  do naszej akcji"

W imieniu wspólnoty – ks. Bogdan Kryński, proboszcz

 

Adres: Parafia św. Zygmunta, ul. Entuzjastów 51, 225-320 Baranowicze, Białoruś

Konto bankowe
PBK SA Warszawa, O/Bielsk Podlaski
Par. św. Zygmunta, 79 1240 5253 1111 0000 5709 5327

AS

Tags: , ,

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *