banner ad

Pilne! Zmiany dotyczące pogrzebu p. Małgorzaty Bartyzel

| 26 lipca 2016 | 1 Komentarz

Nowy-2Uwaga – bardzo ważne! Dowiedzieliśmy się właśnie, że wprowadzono kilka zmian organizacyjnych w zakresie przebiegu uroczystości pogrzebowych p. Małgorzaty Bartyzel. Informację naten temat podał  prof. Jacek Bartyzel, cytujemy ją poniżej:

"W związku z tym, że Pan wojewoda łódzki, prof. dr hab. Zbigniew Rau wystąpił do Rządu RP z wnioskiem o nadanie uroczystościom pogrzebowym mojej śp. Żony Małgorzaty charakteru państwowego, a także z włączeniem się w nie Kurii Metropolitalnej Łódzkiej, porządek tych uroczystości ulega zmianie z wyjątkiem daty, tj. piątku, 29 lipca.

A zatem ordo celebrandi jest następujące:
O godz. 12.30 – modlitwa różańcowa przy otwartym jeszcze wieku trumny w kościele OO. Jezuitów pw. Najświętszego Imienia Jezus przy ul. Sienkiewicza 60.
O godz. 13.00 – Msza św. żałobna w tym samym kościele, celebrowana przez JE Arcybiskupa seniora, ks. dr. Władysława Ziółka.
Ok. godz. 15.00 – pogrzeb z udziałem władz cywilnych, wojskowych i eklezjalnych w Alei Zasłużonych na cmentarzu komunalnym Doły przy ul. Smutnej.

Urząd Wojewódzki zapewni transport autokarowy z kościoła na cmentarz. Dodatkowa informacja logistyczna dla osób zmotoryzowanych: administracja cmentarna otworzy w tych godzinach bramę od ul. Telefonicznej, toteż można tam zaparkować bez konieczności objeżdżania cmentarza (ul. Smutna jest jednokierunkowa)".

Wszystkich, którzy zechcą pożegnać Zmarłą, zapraszamy w imieniu Rodziny.

Redakcja 

Kategoria: Wiadomości

Komentarze (1)

Trackback URL | Kanał RSS z komentarzami

  1. Robert G. pisze:

    Serdeczne wspolczucie od Roberta z Niemiec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *