banner ad

Pielgrzymka tradycjonalistów do Trzebnicy, 25.10

| 9 września 2014 | 0 Komentarzy

800px-Poland_Trzebnica_-_sanctuary_of_Hedwig25 października zwracamy się myślą i sercem w stronę patronki Ziemi Śląskiej – świętej Jadwigi i pielgrzymujemy do jej sanktuarium w Trzebnicy. 

Nawiązując do bardzo wielu chlubnych tradycji pielgrzymowania do sanktuarium oraz mając na względzie potrzebę integracji środowisk wiernych skupionych wokół tradycji łacińskiej, zapraszamy do wspólnej pielgrzymki do Sanktuarium Świętej Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy, w dniu 25 października 2014 roku.

Centrum naszego spotkania będzie Msza Święta celebrowana w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Mariana Gołębiewskiego, Metropolity Wrocławskiego Seniora.

P R O G R A M

10.00–11.00 Nabożeństwo do św. Jadwigi z ucałowaniem relikwii

– Msze ciche sprawowane przy ołtarzach bazyliki

– możliwość przystąpienia do spowiedzi świętej

11.00–12.00 Zwiedzanie bazyliki mniejszej św. Jadwigi (z przewodnikiem)

12.00 Czas wolny. Herbata/kawa w klasztorze SS. Boromeuszek i możliwość zwiedzenia muzeum klasztornego (z przewodnikiem)

13.30 Uroczysta Msza Święta

15.15–16.15 Ciepły posiłek dla zgłoszonych pielgrzymów w klasztorze SS. Boromeuszek i zakończenie pielgrzymki.

Zapisy u ks. Ireneusza po Mszach, w zakrystii, do 19 października. Podczas Mszy Świętej w Trzebnicy zbierana będzie taca, która stanowić będzie dar pielgrzymów dla Sanktuarium. Całkowity koszt pielgrzymki (m.in. ciepły posiłek, przewodnicy, przejazd) to kwota 30 zł.

MM

Fot. Merlin, Wikipedia

Tags:

Kategoria: Komunikaty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *