banner ad

Ordo Iuris w obronie prof. Bogdana Chazana i wolności sumienia

ImageProxyDzięki wsparciu naszych darczyńców, Instytut Ordo Iuris może zwrócić się do ekspertów i biegłych o analizę przedstawionych dokumentów, tak aby ujawnić i udokumentować skalę błędów, których dopuszczały się organy Państwa w sprawie prof. Bogdana Chazana.

Prawnicy Ordo Iuris skierowali akty oskarżenia przeciwko politykom próbującym zbić polityczny kapitał na bezpardonowych atakach na prof. Bogdana Chazana

. Ataki skierowane na lekarza zasłużonego dla walki o wolność sumienia mogą łatwo przerodzić się w konkretne, zagrażające każdemu z nas, inicjatywy polityczne zmierzające do poddania obywateli dyktatowi relatywizmu moralnego i zbrodniczego prawa, zmuszającego do działań jawnie sprzecznych zarówno z głosem sumienia, jak i nakazami moralnymi płynącymi z wiary.

Wedle naszych informacji, głosowanie Sejmu nad żądanym przez pra

wników Ordo Iurisuchyleniem immunitetu Leszkowi Millerowi jest planowane na maj. Podejmujemy wszelkie starania, aby przyspieszyć ten termin i uniemożliwić Sejmowi dalsze proceduralne wybiegi zmierzające do ochrony tego polityka przed odpowiedzialnością karną za jego werbalną agresję pod adresem prof. Bogdana Chazana.

Bronimy wolności sumienia każdego obywatela

Przedstawiciele Ordo Iuris wzięli również udział w pracach Sejmu nad dwoma, niezwykle kontrowersyjnymi, projektami ustaw ściśle związanymi z ofensywą lewicy przeciwko prawu do sprzeciwu sumienia. Posłowie lewicy domagali się w nich całkowitej likwidacji lub drastycznego ograniczenia możliwości powołania się przez lekarza na klauzulę sumienia.

Dzięki argumentacji prawnej naszych ekspertów, pierwszy z tych projektów został już odrzucony. Pracujemy obecnie nad tym, aby również drugi projekt poszedł w jego ślady.

 

Dr. Joanna Banasiuk

 

 

Fundacja Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris

ul. Górnośląska 20 lok. 6, 00-484 Warszawa

Rachunek bankowy dla darowizn w PLN: 32 1160 2202 0000 0002 4778 1296

Rachunek bankowy dla darowizn w USD: PL 92 1160 2202 0000 0002 5104 0774

Rachunek bankowy dla darowizn w EUR: PL 86 1160 2202 0000 0002 5104 0591

Bank Millennium S.A, BIC: BIGBPLPW

 

Kategoria: Arkadiusz Jakubczyk, Komunikaty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *