banner ad

Opublikowano dokument przygotowawczy do przyszłorocznego Synodu.

| 10 grudnia 2014 | 0 Komentarzy

1024px-Rome_San_PietroW Watykanie opublikowano 26-stronicowy dokument przygotowawczy lub Lineamenta, poprzedzający Zwyczajny Synod Biskupów, który odbędzie się w październiku 2015 roku.

Dokument, sporządzony na podstawie sprawozdania końcowego z nadzwyczajnego synodu na temat rodziny, który odbył się na początku tego roku,  zawiera 46 pytań do krajowych konferencji biskupich z całego świata.

Według Catholic News Service, ów raport  porusza tematy i zawiera pytania odnoszące się do „przypuszczalnych kroków" i „niepotrzebnych przeszkód” w zakresie tzw. posługi duszpasterstwa sakramentalnego względem wiernych żyjących w niesakramentalnych związkach małżeńskich i rozwodników. Odnosi się również  do „osób o skłonnościach homoseksualnych”, pytając,  „jak przedstawić im wymogi prawa Bożego w ich sytuacji życiowej?”

Tematem Zwyczajnego Synodu, który ma się odbyć od 4 do 25 października nadchodzącego roku, będzie  „Powołanie i misja rodziny w Kościele a świat współczesny”.

Ma być on spotkaniem, większym  niż tegoroczny Synod Nadzwyczajny i z udziałem większej liczby biskupów z całego świata.

AJ

catholicherald.co.uk

Foto; wiki/Kościół_katolicki#mediaviewer/File:St._Peter%27s_Basilica_Facade,_Rome,_June_2004.jpg

Kategoria: Arkadiusz Jakubczyk, Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *