banner ad

Nowenna o beatyfikację Prymasa Tysiąclecia (19-27 maja)

| 23 maja 2015 | 0 Komentarzy

Kard-Stefan-Wyszynski-fot-inter28 maja mija 34 rocznica narodzin dla Nieba Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Dlatego warto podjąć nowennę o beatyfikację owego sługi Bożego, która rozpoczęłaby się 19 maja, a zakończyła się właśnie 27 maja. Jedyną obowiązkową modlitwą w czasie nowenny byłaby poniższa modlitwa o beatyfikację, jednakowoż zachęcam do modlenia się w intencji beatyfikacji także w innych prywatnych modlitwach czy podczas Mszy Świętej.

 

 

 

Boże w Trójcy Świętej Jedyny, Ty w swojej niewypowiedzianej dobroci powołujesz ciągle nowych apostołów, aby przybliżali światu Twoją Miłość. Bądź uwielbiony za to, że dałeś nam opatrznościowego Pasterza Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.

 

Boże, źródło wszelkiej świętości, spraw, prosimy Cię, aby Kościół zaliczył go do grona swoich świętych. Wejrzyj na jego heroiczną wiarę, całkowite oddanie się Tobie, na jego męstwo wobec przeciwności i prześladowań, które znosił dla imienia Twego. Pomnij, jak bardzo umiłował Kościół Twojego Syna, jak wiernie kochał Ojczyznę i każdego człowieka, broniąc jego godności i praw, przebaczając wrogom, zło dobrem zwyciężając.

Otocz chwałą wiernego Sługę Twojego Stefana Kardynała, który wszystko postawił na Maryję i Jej zawierzył bez granic, u Niej szukając pomocy w obronie wiary Chrystusowej i wolności Narodu. Ojcze nieskończenie dobry, uczyń go orędownikiem naszych spraw przed Tobą. Amen.
 


Serdeczne zapraszam do podjęcia modlitewnego trudu. Szczęść Boże!

 

za https://www.facebook.com/events/1436648839972045/

 

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *