banner ad

Nasz protest przeciw szkalowaniu Polski w holenderskiej prasie

| 30 kwietnia 2015 | 0 Komentarzy

volkskrant-logoRedakcja naszego portalu zdecydowała się zaprotestować przeciw oszczerstwom, jakie padły pod adresem Polski w artykule zamieszczonym na łamach holenderskiej gazety "De Volkskrant". Tekst naszego apelu prezentujemy poniżej, a niedługo opublikujemy też pełną listę osób i organziacji, które się pod nim podpisały. Tekst zostanie przetłumaczony na język niderlandzki i wysłany do redakcji pisma.

 

Szanowna redakcjo De Volkskrant,

Składamy niniejszym stanowczy protest w związku z tekstem, jaki został niedawno opublikowany na Państwa łamach, w którym szkaluje się Polskę i Naród Polski.

Czujemy się głęboko urażeni kłamliwymi insynuacjami, które zawiera opublikowany przez Państwa artykuł jednego z waszych korespondentów, p. Jana Hunina pt. „Het morele geweten van Polen” (Moralne sumienie Polski). Na podstawie tego artykułu można dojść do wniosku, że Polska była krajem głęboko antysemickim i że Polacy dla tych, którzy ratowali Żydów, byli tak naprawdę groźniejsi od nazistów. To w rzeczy samej – proszę wybaczyć, że nazywamy rzecz po imieniu – potwarz.

Jak wielkim ignorantem trzeba być, aby o narodzie polskim, bohatersko ratującym Żydów, pisać w tak skandaliczny sposób? Czy panu Huninowi nie są znane imiona Ireny Sendler, rodziny Ulmów, niezliczonych księży i zakonników i dziesiątków tysięcy innych osób? Może powinien dostać lekcję historii przed napisaniem tekstu tak kłamliwego? Pan Hunin pisze chętnie o organizacji Żegota. Czemu umknęło jego uwadze zaangażowanie w tej organizacji polskiej pisarki Zofii Kossak, która zrobiła tak wiele dla ratowania Żydów?

Niedopuszczalne sformułowania takie, jak „antysemicka Polska” i „w antysemickim kraju, jak Polska” nie mogą być pozostawione bez odzewu. Tak redakcja De Volkskrant, jak i pan Hunin, muszą zmierzyć się z trudem stanięcia na gruncie prawdy.

W imieniu własnym, a także w imieniu wszystkich podpisanych niżej osób, stanowczo domagamy się sprostowania i  przeprosin na łamach De Volkskrant.

Z poważaniem,

Redakcja portalu MyslKonserwatywna.pl

 

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *