banner ad

Na zamek wawelski z Kartą Dużej Rodziny

| 17 października 2014 | 0 Komentarzy

800px-Krakow-Wawel-CourtyardZamek Królewski na Wawelu zadeklarował, że przystąpił do rządowego programu „Karta Dużej Rodziny”, choć na razie wygląda na to, że zniżki na Kartę przyznawane będą tylko przez najbliższych pięć miesięcy.

Muzeum informuje: "W okresie od 1 listopada 2014 roku do 31 marca 2015 roku rodziny z trojgiem i więcej dzieci będą mogły skorzystać z ulgowych biletów na wszystkie ekspozycje zamkowych i na wstęp do Dworu w Stryszowie. Ulga dotyczy rodziców i dzieci w wieku powyżej 7. roku życia; dzieci do lat 7. zwiedzają bezpłatnie.Warunkiem skorzystania z ulgi jest okazanie w kasie biletowej „Karty Dużej Rodziny”.

Próżno jednak szukać na zamkowej stronie www  konkretnych stawek i wysokości zniżki (albo strona nieprzejrzysta, albo to celowe ukrywanie cen – dość, że irytuje). Dopiero na pewnym blogu rodziny wielodzietnej odnajduje się wiadomość, że Karta daje na Wawelu upust całkiem przyzwoity, bo 30%.

Pozostaje jednak ogólne pytanie dotyczące Karty: obywatele potrzebują zniżek, czy potrzebują, by państwo wreszcie przestało karać rodziny wielodzietne wyższymi podatkami?

wawel.krakow.pl
wystarczy-mniej.blogspot.com

Fot. Lastorset, Wikipedia

AS

Tags:

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *