banner ad

Mułła pobłogosławi kolejnego króla Anglii?

| 30 listopada 2014 | 0 Komentarzy

18726_592x445_crop_rozmiar-niestandardowyJeden z biskupów kościoła anglikańskiego, Lord Harries (były biskup Oxfordu) stwierdził ostatnio, że elementem oficjalnej ceremonii ewentualnej koronacji Księcia Karola powinno być odczytanie fragmentu z Koranu. Stanowiło by to jego zdaniem "kreatywny akt przystosowawczy", mający na celu sprawienie, że "muzułmanie poczują się ciepło przyjęci przez naród".

To jednak nie koniec: biskup uważa bowiem, że przedstawiciele innych religii poza-chrześcijańskich również powinni pobłogosławić nowego władcę Anglii, a przyświecający temu pomysłowi sposób postrzegania koegzystencji między różnymi kulturami i religiami miałby w przyszłości doprowadzić do rozszerzenia podobnych inicjatyw na inne ceremonie o charakterze publicznym.

Nie są to jedyne tego rodzaju inicjatywy Harriesa, ale też nie pierwsze wewnątrz Kościoła Anglii. Sam biskup powołuje się m. in. na to, że w roku 2013 w Bristolu, władze kościelne zezwoliły na recytację Koranu przed rozpoczęciem chrześcijańskiego nabożeństwa.

 

(MM)

Za: http://www.dailymail.co.uk/

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *