banner ad

Młodzi tradycjonaliści na audiencji u Benedykta XVI

| 9 września 2014 | 0 Komentarzy

banedykt xviJak podaje Notions Romaines, Emerytowany papież Benedykt XVI, przyjął w poniedziałek 1 września 2014 na prywatnej audiencji dwóch prominentnych zwolenników sprawowania MszyŚwiętej w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego.

 

Portal donosi, że Benedykt XVI spotkał się w poniedziałkowe południe z Cosimo Marti (współzałożycielem i skarbnikiem Międzynarodowej Federacji Juventutem, ruchu młodych katolików którzy popierają Mszę Trydencką). Martiemu towarzyszył Joseph Capoccia, dyrektor międzynarodowej pielgrzymki "Summorum Pontificum Populus", która przybywa do Wiecznego Miasta corocznie od 2012 roku.

 

Marti zabiegał o papieską audiencję od jakiegoś już czasu, ale po przejściu Benedykta XVI na emeryturę uważał, że jego wniosek pójdzie w niepamięć. Nie mógł on zatem ukryć swojego zaskoczenia, kiedy doręczono mu papieskie zaproszenie, wysłane przez osobistego sekretarza Emeritus’a – Georg’a Gaenswein’a.

 

W tym roku mija siódma rocznica ogłoszenia papieskiego Motu Proprio "Summorum Pontificum ", które „przywróciło do łaski” celebrację Mszy według Mszału Rzymskiego z roku 1962.

 

Federacja Juventutem obchodzi obecnie swój 10-ty jubileusz, a kardynał George Pell (prefekt Sekretariatu ds.Gospodarczych Stolicy Apostolskiej) będzie z tej okazji celebrować dziękczynną Mszę Papieską w rzymskim kościele Santissima Trinita dei Pellegrini 24 października 2014.

 

Po przejściu na emeryturę, Benedykt XVI regularnie przyjmowuje gości w swoim Mater Ecclesiae w Ogrodach Watykańskich . Jego częstym gościem, według abp. Gaenswein’a, jest również papież Franciszek .

 

(2 września 2014 ) © Innovative Media Inc

 

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *