banner ad

KUL wydaje audiobooki z tekstami klasyków

| 24 stycznia 2014 | 0 Komentarzy

383px-Marcus_Aurelius_Glyptothek_Munich"Rozmyślania" Marka Aureliusza to pierwsze dzieło wydane przez Katolicki Uniwersytet Lubelski w formie audiobooku, w ramach nowej serii wydawniczej pod nazwą "Audioteka Klasyki Filozofii". Seria ma prezentować dzieła nawybitniejszych myślicieli.

Obserwuje się, że współczesny człowiek coraz mniej czyta, nad słowo pisane przedkładając dźwięk i obraz. Teraz modne audiobooki będą pracować na rzecz tekstów klasycznych. – To tym bardziej ciekawa inicjatywa, że najprawdopodobniej jest to pierwszy w Polsce taki projekt – mówi w wywiadzie dla "Naszego Dziennika" dr Marek Czachorowski, filozof i etyk, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńśkiego i KUL. – Tymczasem w wersji angielskiej mamy mnóstwo takich audiobooków: od Platona po  św. Tomasza z Akwinu. Według mnie, wydanie audiobooka „Rozmyślania Marka Aureliusza” to dobry początek rozpowszechniania wybitnych dzieł filozoficznych.

Więcej informacji o zapowiedzianej serii wydawniczej ma znaleźć się w sobotnio-niedzielnym wydaniu "Naszego Dziennika" (25-26 stycznia).

Źródło: Nasz Dziennik

AS

Tags: , , ,

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *