banner ad

„Kto tu rządzi?” Wywiad Jana Pińskiego z Grzegorzem Braunem

| 29 listopada 2015 | 0 Komentarzy

fc132fc54bfa7cdcc647dbf0dc46a1f0Żaden poszukiwacz sensacji i amator niepoprawnych politycznie komentarzy do najświeższych wydarzeń nie zawiedzie się czytając wywiad Jana Pińskiego.

Grzegorz Braun, jakiego znamy, w najlepszej formie. Mówi, co myśli, a myśli dużo.

W toku lektury czytelnik dowiaduje się, co Grzegorz Braun sądzi o transformacji ustrojowej, masonerii, dzisiejszych elitach, Żydach czy zamachu w Smoleńsku. Jego odpowiedzi nie są proste. Czytelnik musi pomyśleć, skleić do kupy skrawki informacji, które posiada i odkryć coś, co stoi za oficjalnymi komunikatami. Podążanie tą drogą za erudytą Braunem to sama przyjemność. Ciekawym jest obserwowanie sytuacji, gdy rozmówcy nie przyjmują tych samych rozwiązań za prawidłowe. Widać wtedy krótkie argumentacyjne potyczki między Braunem, a Pińskim.

Książka „Kto tu rządzi?” jest lekturą na jeden wieczór, ale nie będzie to jedyny wieczór, który czytelnik spędzi z tą książką. Warto do niej wrócić, chociażby po to, aby sprawdzić czy przedstawione w niej, przewidywane przez Grzegorza Brauna, wydarzenia, naprawdę dojdą do skutku i czy stawiane hipotezy znajdą potwierdzenie. Książka ta nie obciąża intelektualnie. Nie jest przeładowana faktami czy domysłami niemożliwymi do uchwycenia, o ile nie jest się ekspertem od zakulisowych poczynań najważniejszych ludzi w Polsce i na świecie. Wielkim atutem wywiadu jest przejrzystość i lekkość, która gwarantuje, że po przeczytaniu czytelnik będzie rozumiał, co się działo, co się dzieje obecnie i co może z tego wyniknąć w przyszłości, a nie tylko pozna jakąś ilość nieznanych mu dotąd faktów, które w dodatku będą trudne do weryfikacji. Trudno mówić o słabych stronach tej książki. Jedyny, jaki mógłbym tu wymienić to ten, że jest za krótka.

„Kto tu rządzi?” poleca się sama. Każdy kto zna Grzegorza Brauna, po przeczytaniu tej książki pozna go lepiej, a kto dotąd nie miał okazji zapoznania się z poglądami tego reżysera, doceni jego szerokie spojrzenie, trzeźwą cenę sytuacji oraz niezrównaną odwagę intelektualną oraz osobistą.

Autor: Jan Piński

Wydawca: Bollinari Publishing House

Ilosć stron: 136

Cena 29 zł.

Karol Kilijanek

Kategoria: Recenzje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *