banner ad

Jakubczyk: Ja, septyk koronny

Sceptytyzm wobec książąt  tego świata wyssałem z mlekiem Matki. I ten własnie sceptytyzm nie pozwala mojemu (jak mi się wydaje) zdrowemu rozsądkowi ulec otaczającej nas propagandzie i napędzanej przez nią paranoi. Coronawirus (dalej: CV) – nowa mutacja grypy, sparaliżowała otaczający nas świat, ale czy jej faktyczne skutki przeważają medialną manipulację? Czy mamy do czynienia z globalną konspiracją?

Od samego początku wiadomo że śmiertelnymi ofiarami CV są osoby w wieku podeszłym, małe dzieci lub te o słabym zdrowiu. Krótko rzecz biorąc, to ta sama grupa ludzi, która jest zagrożona i bardziej podatna na powikłania i przypuszczalną śmierć związaną z jakąkolwiek poważniejszą chorobą. Wskazania profilaktyczne to częste mycie rąk, zatykanie buzi podczas kichania i tak dalej – czyli podstawy. Nawyki które powinniśmy wynosić z domu rodzinnego.

Odłóżmy na bok teorie spiskowe. Nie będę również wnikał w statystyki, procenty i porównania, ale wiem że liczba przypadków śmiertelnych zwykłej grypy w samej Wielkiej Brytanii na 2019 rok, to 6,600 i hospitalizacja 120 tysięcy osób.

Czy CV dogoni swoją kuzynkę? Czy tak naprawdę w ogóle się od niej czymś różni? Nie wiem. Pytam?

Podkreślić muszę od razu że uwielbiam angielskie, chłodne, podejście do CV – zgiełku. Jak na razie, nie zamykane są szkoły, piłka, w większości, nadal jest kopana i życie toczy się dalej. Flegmatycznie, ale się toczy.

Jednego za to nie mogę zrozumieć. A mianowicie braku wiary, jaki wykazują w obliczu wirusa spadkobiercy apostołów! Sam Wikariusz na Watykanie także. Czy ów dopust Boży ma na celu uwypuklenie słabości katolickiej hierarchii? Eucharystycznych nowinek wprowadzonych po II soborze w świątyniach zachodniej Europy? Jak wie każdy katolik, komunia święta jest lekarstwem. FAKTYCZNYM CIAŁEM PANA NASZEGO  – tak, w hostii znajduje się sam Bóg. Unikanie komunii to przyjmowanie możliwości, że Pan Bóg może zarażać! Że woda święcona może zarażać! Brak słów. Po prostu brak słów.

Czy pandemia (?) CV wzmoży aktywność grup proeutanazycyjnych? Przytulaczy drzew? Czy część długu Włoch, względem niemieckich banków,  zostanie umorzona w zamian za przeprowadzenie przez ich rząd ćwiczenia w kontroli populacji?  Od czego odwracana jest nasza uwaga? Kto zarabia,  kto traci?

Żniwo Hiszpanki (1919 – 1920) to 21 do 100 milionów. Grypy świńskiej, 203 tysiące w latach 2009 – 10.

Ile skosi Corona? Pożyjemy, zobaczymy. W między czasie, ora et labora… aha i myjcie dłonie!

 

Arkadiusz Jakubczyk

 

 

Kategoria: Arkadiusz Jakubczyk, Publicystyka, Społeczeństwo

Komentarze (2)

Trackback URL | Kanał RSS z komentarzami

  1. Jakub pisze:

    Głoszenie potrzeby zamykania kościołów to rzecz jasna skandal, ale nie ma co się oburzać na organizowanie kwarantann, zamykanie szkół itd. to wszystko jest właśnie po to aby zdusić epidemię w zarodku zanim doprowadzi ona do tego, do czego doprowadziła hiszpanka.

  2. Niklot pisze:

    Przy koronawirusie jest dużo wyższaśmiertlentość liczona w procentach, niż przy zwykłej grypie. I akurat małe dzieci nie chorują na koronowirus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *