banner ad

Francuscy rodzice nie chcą w szkołach „teorii płci”

| 28 stycznia 2014 | 0 Komentarzy

600px-Civil_and_Naval_Ensign_of_France.svgBojkot szkoły z racji wprowadzania tam  nauczania o "teorii płci" i seksualności, rozpoczęli rodzice dzieci jednej ze strasburskich szkół. Bunt zdobywa coraz więcej zwolenników.

Sprzeciw wobec nachalnej seksualizacji dzieci wyrażają osoby należące do społeczności tureckiej i cygańskiej oraz Maghrebowie. Obawiają się "edukacji" prowadzonej przez organizacje LGTB, boją się projekcji filmów porno oraz pomysłów w rodzaju sprawdzania (identyfikowania) płci ich dzieci przez różnych "specjalistów".

Dyrektor szkoły nie traktuje sprawy poważnie. Tłumaczy, że niepokój rodziców to skutek specyfiki kultur, z których wywodzą się rodziny. W kulturach tych, tłumaczy, względem seksualności obowiązuje pewne tabu. Dyrektor ocenia, że wrzawa, jak ją określa, jest skierowana przecież nie przeciwko personelowi szkoły, tylko przeciwko instytucji szkolnej jako takiej. 

Duchową przywódczynią akcji jest 55-letnia Farida Belghoul (jak podaje gazeta, przeszła ona w ciągu 30 lat drogę od skrajnej lewicy do skrajnej prawicy), która założyła ruch «Journée de retrait de l'école» (w przybliżeniu "Dzień zabrania ze szkoły"). Jest to rodzaj krucjaty przeciwko nauczaniu "teorii płci" w szkołach od roku szkolnego 2013/2014. Właśnie Farida Belghoul wkroczyła do akcji 24 stycznia, namawiając rodziców do nieposyłania dzieci do szkoły raz w miesiącu, zawiązywania bojkotu poprzez smsy typu łańcuszek i serwisy społecznościowe. "Usprawiedliwiajcie absencję dzieci tak:  [akcja] «Journée de retrait de l'école», dla wprowadzenia zakazu nauczania "teorii płci" we wszystkich isntytucjach szkolnych". Ma to być narodowa akcja chronienia dzieci. Belghoul przestrzega, że one już stają się ofiarami ekseperymentalnego programu, który wprowadza francuskie ministerstwo oświaty. 

Dotychczasowym skutkiem bojkotu wspomnianej szkoły w Strasburgu jest już wysoka absencja, wynosząca ponad 1/3 uczniów. Dotyczy dzieci wywodzących się z wyżej wymienionych społeczności.

Akcja zyskuje we Francji coraz więcej zwolenników.

Źródło: "Le Figaro"

http://www.lefigaro.fr/actualite-france/2014/01/28/01016-20140128ARTFIG00405-theorie-du-genre-des-eleves-absents-du-fait-d-une-etrange-rumeur.php

AS.

Tags: ,

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *