banner ad

ESKK „Włoski dla średnio zaawansowanych”

| 20 lutego 2016 | 3 komentarze

eskk wloskiKilka miesięcy temu polecałam ESKK "Francuski dla średnio zaawansowanych".  Opisałam specyfikę tej metody nauczania, jej wady i zalety. Teraz korzystam z "Włoskiego dla średnio zaawansowanych" i mogę powiedzieć, że kursy ESKK poprawiły się o wiele (!) pod względem technicznym i organizacyjnym.

O języku włoskim nie ma się co rozpisywać. Jest ładny, przyjemny dla ucha i nietrudny do nauczenia się (czasem nawet za łatwy), zwłaszcza jeśli ktoś poznał wcześniej podstawy łaciny. Warto go poznać choćby po to, żeby rozumieć nazwy gatunków muzycznych, muzyczną i artystyczną terminologię. Mnie to sprawia wielką frajdę.

Kurs średni włoskiego ESKK składa się z 16 książek i płyt. Szata graficzna książki, niestety, jest identyczna jak w przypadku kursu francuskiego, tj. przed oczami migają mi ciągle czarno-białe strony i kolumny tekstu. Natomiast zmodernizowano portal intenetowy Eskkonline, czyli panel, w którym odrabia się zadania domowe. Do interfejsu dołączono nagrania MP3 z płyt do kursu! Całe szczęście, bo jeśli jestem w podróży, nie biorę ze sobą dysku CD, a dzięki interfejsowi mam dostęp do nagrań online. Poza tym, w nowej wersji zadanie domowe jest podzielone na dwie części, każda odpowiada jednej lekcji (kiedyś było to jedno zadanie dla całego materiału z książki). Łatwiej jest się skupić podczas odrabiania zadań. 

Zupełną nowością jest Campus ESKK. To rodzaj forum wewnętrznego dla kursantów, do którego wchodzi się bezpośrednio z Mojej Strefy. Prawdę mówiąc, sama nie tęsknię za wirtualnym światem i rozmowami, ale Campus jest pomysłem dobrym i praktycznym. Skoro uczę się języka sama, potrzebuję czasem skonsultować wątpliwości z innymi.
No i wprowadzono szybki kanał kontaktu z biurem Szkoły. To rodzaj "gadu-gadu", które włącza się automatycznie. Wchodzę na stronę główną, a już w rogu przeglądarki melduje się konsultantka z Poznania, uprzejmie pytając, w czym może pomóc. Wychwytuje mnie po moim numerze IP. No, i dobrze. Podstawą dobrej organizacji jest sprawna informacja.

Aleksandra Solarewicz

"Włoski dla średnio zaawansowanych", ESKK, Poznań 2014

Tags: ,

Kategoria: Recenzje

Komentarze (3)

Trackback URL | Kanał RSS z komentarzami

  1. Antonina pisze:

    Dzięki za tą recenzję, zastanawiałam się nad kupnem kursu ESKK.  Teraz już wiem, że warto. Chciałam, aby moja nauka była maksymalnie wygodna i  z tym kursem taka będzie. :)

  2. AS pisze:

    Proszę rozważyć nawet kupno używanego, bo akurat włoskiego można uczyć się zupełnie samodzielnie. Oczywiście, lepiej mieć nauczyciela. To już jest mój 4. kurs w ESKK i jestem bardzo zadowolona!

  3. Stif pisze:

    Szukałam informacji o jakiś kursach z języka włoskiego i te wpis bardzo dla mnie jest przydatny. Ja pobrałam sobie kiedyś od ESKK lekcje próbną i bardzo mi się spodobała, ale jakoś później uleciał temat. Teraz czas wrócić do włoskiego :) zbliża się nowy rok i warto zrobić sobie postanowienie noworoczne :). Chciałabym w końcu opanować ten język, tak aby móc nawet pracować w tym języku. Podstawy już mam, ale daleko mi do swobodnego posługiwania się włoskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *