banner ad

Bractwo św. Piusa przybędzie na spotkanie do Rzymu

| 11 września 2014 | 0 Komentarzy

Ks. Bishop Bernard Fellay (3)biskup Bernard Fellay, przełożony  Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X, i ks. biskup Ludwig Müller, prefekt Kongregacji Nauki Wiary, prezydent Papieskiej Komisji Ecclesia Dei, spotkają się 21 września 2014 w Rzymie. To już pewna wiadomość – informuje serwis internetowy Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X.

Będzie to pierwsze spotkanie najwyższych władz kościelnych z przełożonym Bractwa, od kiedy bp. Müller został mianowany szefem Komisji Ecclesia Dei. Do Kongregacji Nauki Wiary został promowany przez Benedykta XVI, zachowując swoje stanowisko od początku pontyfikatu Ojca Świętego Franciszka.

Należy przypomnieć,  że przed nominacją biskup Müller nie skrywał swojej opozycji  wobec Bractwa.  Jednak od abykacji Benedykta XVI  to właśnie   on stał się jednym z  liderów „konserwatywnych” prałatów, którzy m.in. stanęli w opozycji do projektu kardynała Kaspera, by umożliwić dostęp do Eucharystii rozwiedzionym i żyjącym w nowych związkach. Jak wiadomo, ów projekt został przedstawiony przez kardynała Kaspera na Synodzie Biskupów w lutym, za namową papieża Franciszka, który ustanowił ten temat  "priorytetem swego pontyfikatu".

Wiadomość o planowanym spotkaniu bpa Fellay'a i bpa Müllera krążyła od jakiegoś czasu wśród wiernych, a teraz w końcu potwierdzono jego datę .

FSSPX/MG/vaticaninsider – DICI 05/09/14

AJ

Tags:

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *