banner ad

Bp Fred Henry (Kanada): projekt prawa o uczniach trans płciowych to szaleństwo!

| 19 stycznia 2016 | 0 Komentarzy

1297201461218_ORIGINALBiskup Fred Henry z Calgary, Alberta, skomentował ostatnie propozycje władz tej kanadyjskiej prowincji w zakresie postępowania z uczniami określającymi się jako osoby trans płciowe. Przedstawiony przez nie projekt zakłada m. in., że grupie tej należy umożliwić korzystanie z toalet i zezwolić na ubiór właściwy płci przeciwnej.

Biskup Henry stwierdził, że jest to „policzek wymierzony przez szaleństwo relatywizmu”, a także, że przedmiotowy projekt należy w całości odrzucić. „Totalitaryzm w prowincji Alberta żyje i ma się dobrze” – dodał. Zauważył też, że propozycja władz  „nie wskazuje na jakąkolwiek wolę konsultacji z lokalną społecznością katolicką”.  

Zdaniem biskupa obecna polityka rządu nie toleruje sprzeciwu. Istniejące w szkołach grupy przyjaźni z gejami są silnie upolitycznionymi klubami, nastawionymi na indoktrynację. „Pogląd na seksualność, jaki reprezentują, daleki jest od katolickiego”.

W swoim liście bp Henry przypomniał nauczanie Kościoła w zakresie ludzkiej seksualności. Zakończył przywołaniem orzeczenia Sądu Najwyższego, zgodnie z którym rząd nie ma prawa narzucać instytucjom katolickim tego, w jaki sposób mają one mówić o swojej wierze.

Za: Catholicculture.org

(MM)

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *