banner ad

Biskupi USA domagają się uznania mordów chrześcijan na Bliskim Wschodzie za ludobójstwo!

| 14 grudnia 2015 | 0 Komentarzy

20131216nw88Składając w dniu 9.12.2015 zeznania przez komisją kongresu USA Frank Kalabat, Chaldejsko – Katolicki biskup Detroit, skrytykował administrację prezydenta Obamy za nie nazwanie mordów dokonywanych przez ISIS na chrześcijanach mianem ludobójstwa.

"Rząd USA nie może pozostawać ślepym na okrucieństwo ludobójstwa" – powiedział. "Nazwijmy to zjawisko zgodnie z tym, czym ono jest".

I dalej: "Administracja Obamy ponownie odmówiła pochylenia się nad ich  [chrześcijan] cierpieniem. Powiadam: wstydźcie się".

Biskup przypomniał też, że Biały Dom uznał za ludobójstwo los, jaki Państwo Islamskie zgotowało Jezydom, ale konsekwentnie odmawia uczynienia tego samego w przypadku chrześcijan. "To absurd" – powiedział.

11.12.2015 stanowisko to poparł kardynał Donald Wuerl. "Papież Franciszek nazwał zbrodnie ISIS, dokonywane na chrześcijanach, tak, jak a to zasługują: to ludobójstwo". Zawracając się do Sekretarza Stanu, Johna Kerry'ego, wyraził nadzieję, że administracja prezydenta uczyni w końcu to samo.

Za: catholicculture.org

(MM)

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *