banner ad

Bazylika św. Piotra coraz bardziej różowa

| 18 kwietnia 2017 | 1 Komentarz

Papież Franciszek mianował 14 nowych konsultantów do watykańskiego Sekretariatu ds. Komunikacji. Wśród nazwisk znalazło się również nazwisko o. Jamesa Martina SI z America Magazine. Jezuita jest autorem kilku książek, między innymi Building a Bridge: How the Catholic Church and the LGBT Community Can Enter Into a Relationship of Respect, Compassion and Sensitivity (Budując most: Jak Kościół Katolicki i społeczność LGBT może wejść w relację szacunku, współczucia i wrażliwości). Jest to książkowe wydanie jego przemowy do New Ways Ministry, grupy apelującej o zmiany w nauczaniu Kościoła w kwestii homoseksualizmu. Ojciec Martin jest zresztą laureatem nagrody Bridge Building wręczanej przez tę grupę. Co ciekawe, książkę publicznie pochwaliło trzech hierarchów:

kard. Kevin Farrell, który, co ciekawe, jest prefektem Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia;

­– bp. Robert McElroy, ordynariusz San Diego;

bp. Joseph Tobin, ordynariusz Newark.

Zapewne w doborze kadr kierowano się doświadczeniem kandydatów, którego o. Martinowi nie brakuje: jezuita ma 155 000 obserwujących na Twitterze, często gości w The Colbert Report na kanale Comedy Central i jest autorytetem dla liberalnych mediów w kwestiach religii.


 

Źródło: http://www.churchmilitant.com/news/article/pope-names-ultra-liberal-fr.-martin-s.j.-to-advisory-body-to-vatican

Kategoria: Wiadomości

Komentarze (1)

Trackback URL | Kanał RSS z komentarzami

  1. andy pisze:

    Jego " Jezus" jest książką, po prostu lichą i szkoda na nią czasu. Po jej lekturze nie dziwię się,  że on taki "protęczowy".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *