banner ad

Monarchiści austriaccy o brexicie

austria-dachstein-salzkammergut-giant-ice-cave– Kiedy Unia rozpadnie się do reszty – zastanawiają się sympatycy Schwarz-Gelbe Allianz – powinniśmy złapać kontakt z państwami, które należały kiedyś do imperium Habsburgów, zanim te znowu stracą ochotę na zjednoczenie z Europą. Ale musimy działać szybko, inaczej nasz projekt Europy Środkowej (Projekt Mitteleuropa) nie będzie już interesujący.

Wierni poddani Habsburgów dyskutują o nowym porządku na kontynencie, który – jak mają nadzieję – zacznie się kształtować po wyjściu z UE Wielkiej Brytanii. Co bardziej trzeźwi mówią wprost: "Zjednoczone Królestwo się rozpada, zostaną tylko Anglia i Walia. O wiele bardziej ciekawsze jest jednak, czy teraz cała Europa się nie zawali, dlatego że teraz Unia pozostanie pod coraz silniejszą dominacją niemiecko-francuską" – pisze jeden. A drugi dodaje: "Teraz Niemcy czekają większe obciążenia finansowe w związku ze zmianą składu UE". Inny głos wyraża szansę na odbudowywanie monarchii jako takiej. "Znowu wróciłaby jedność narodów i historia zaczęłaby się od nowa…" – rozmarzył się pewien Austriak.

AS/ facebook 

Zanim się Państwo wkurzą wizją jakiejś nowej "Europy", uprzedzamy, że dla Schwarz-Gelbe Allianz do Europy Środkowej nasz kraj – Polska nie należy. Oni mają na myśli tylko tzw. Galicję.

Tags: , ,

Kategoria: Wiadomości

Komentarze (1)

Trackback URL | Kanał RSS z komentarzami

  1. Konrad Januszewski pisze:

    Jeśli rząd polski pójdzie na ultimatum niemiecko-francuskie i glajszacht naszego państwa stanie się faktem, będę jak najbardziej za secesją Galicji i przyłączeniem jej do nowej habsburskiej monarchii. Jeśli oczywiście nowe państwo zostanie zbudowane na fundamentach katolicko – tradycjonalistycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *