banner ad

Arcybiskup Saint Louis wzywa do modlitwy o pokój

| 23 sierpnia 2014 | 0 Komentarzy

fergusonMieszkańcy miasta Ferguson "borykają się ze znalezieniem spokoju w czasach chaosu", który zaistniał na jego ulicach po zastrzeleniu przez funkcjonariusza policji czarnoskórego nastolatka. W równej mierze "jako ludzie Chrystusa, zmagamy się również z odnalezieniem sensu zamieszek” – powiedział arcybiskup Robert J. Carlson z St Louis.

"Wszyscy zdajemy sobie sprawę z zamieszania i tragedii, jakiej doświadcza nasza społeczność” – podkreślił w swoim liście z 18 sierpnia skierowanym do katolików w swojej archidiecezji. Po wizycie w Ferguson, znajdującym się około 11 mil od centrum St Louis, a także modlitwie oferowanej na pamiątkę 18-letniego Michaela Browna, arcybiskup Carlson powiedział również, że wydarzenia spowodowane jego śmiercią wznowiły uczucia głębokich napięć rasowych zarówno w samym Ferguson jak i długotrwałych podziałów między mniejszościami etnicznymi. „W każdych okolicznościach, ale szczególnie w tych trudnych czasach, wszyscy jesteśmy powołani, aby być narzędziami pokoju poprzez nasze słowa i czyny”.

Abp Carlson zaprosił katolików do udziału we wczesnowieczornej Mszy świętej w intencji pokoju i sprawiedliwości, zaplanowanej na 20-stego sierpnia w Bazylice Katedralnej w Saint Louis.

 

AJ

 

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *