banner ad

Anglia i Walia: Seks Edukacja od lat pięciu?

| 18 lutego 2015 | 0 Komentarzy

sex-symbolDzieci od lat pięciu powinny być objęte obowiązkową edukacją seksualną- stwierdzili brytyjscy parlamentarzyści.

Projekt nowelizacji obecnej ustawy  (która obejmuje młodzież od lat 14-stu) wypłynął z obawy że  szkoły  podstawowe nie nadążają z postępującą seksualizacją dzieci przez nowoczesne społeczeńtwo w szczególności internet.

Najnowsze sprawozdanie Nadzwyczajnej Komisji Edukacyjnej [Education Select Committee] postuluje przymusowe umieszczenie edukacji seksualnej w krajowym programie nauczania – we wszystkich szkołach podstawowych i średnich.

Jak dotąd większość przeszłych ministrów edukacji wychodziło z założenia że nauczyciele powinni mieć pełną swobodę i wolny wybór co do samego nauczania jak i jego poziomu (m.in. niezbędnych informacji w nim zawartych) w porozumieniu z rodzicami i bez konieczności dostarczania standardowego programu narodowego.

Jednak większość  inspektorów szkolnych, organizacji charytatywnych i członków Izby Gmin obecnie zasiadujących w powyżej wspomianej komisji jest zdania  że obecny program edukacji seksualnej stosowanej przez rząd jest "słaby" i niewystarczający.  

Pani Sarah Carter  z ‘Family Education Trust’  uważa że wielu rodziców będzie przerażonych materiałami które mają być używane w ramach sugerowanego programu edukacji seksualnej, zwłaszcza  w szkołach podstawowych.

"Ta reforma nie jest w ogóle potrzebna"."Każde dziecko rozwija się inaczej i w innym tempie, naszą rekomendacją będzie sprawdzanie przez rodziców czego i jak  uczy się ich pociechy."- dodała.

 

Pocieszjącym jest iż Komisja Edukacyjna potwiedziła zachowanie prawa rodziców do wycofania swoich dzieci z lekcji edukacji seksualnej.

 

Komentarz: Chociaż z konserwatyzmem nie ma ona nic wspólnego , miejmy nadzieję że partia Dawida Cameron’a wygra kolejne wybory ponieważ powyższe zmiany wdrożone będą w stu procentach kiedy tylko do władzy dojdzie partia Pracy jak zapowiedział jej przywódca Ed Miliband.

 

AJ

 

Za; dailytelegraph.co.uk 

Kategoria: Arkadiusz Jakubczyk, Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *