banner ad

Z Koranem i pistoletem w dłoni czyli islamski szejk kapelanem australijskiej policji

| 2 grudnia 2014 | 0 Komentarzy

sejk kapelanemW australijskim stanie Nowa Południowa Walia kapelanem policji został… muzułmański szejk – Ahmed Abdo. W ceremonii mianowania islamskiego funkcjonariusza brał także udział wielki mufi Australii – Ibrahim Abu Mohammed – który powiedział, że inwestytura Abdo jest bardzo ważna nie tylko dla muzułmanów, ale także dla całej społeczności Nowej Południowej Walii.

34-letni szejk Abdo oświadczył, że jest podekscytowany swoją nową rolą. Zaznaczył, że wydarzenie to jest niezwykłym symbolem, który urzeczywistnia wszytko to, w co wierzy. Nowy kapelan australijskiej policji będzie pomagał muzułmańskim oraz nie-muzułmańskim funkcjonariuszom uporać się z traumatycznymi przeżyciami i trudnymi wydarzeniami. Wśród jego obowiązków znajdzie się także udzielanie funkcjonariuszom policji porad natury moralnej, rodzinnej oraz małżeńskiej.

Swoje wykształcenie religijne Ahmed Abdo zdobył w Hiszpanii oraz Jemenie. Przedstawiciele australijskiej policji uważają, że mianowanie szejka nowym kapelanem wzmacnia australijską policję jako organizację wielowyznaniową i multikulturową.

cs/theaustralian.com.au

fot. zrzut ekranu z theaustralian.com.au

 

Kategoria: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *