banner ad

Z demonstracji przeciwko dyskryminacji Polaków

| 26 lutego 2014 | 0 Komentarzy

TVNOd redakcji: 24.02. w Londynie odbyła się niezwykle ważna manifestacja przeciwko zniesławianiu i dyskryminacji Polaków zamieszkałych w Wielkiej Brytanii. Poniżej, dzięki uprzejmości stowarzyszenia Patriae Fidelis, prezentujemy krótką relację.

 

 

 

Pół tysiąca Polaków przed 10 Downing Street w obronie naszego dobrego imienia!

 

Atak na Damiana był zbieżny w czasie z poprzedzającymi go nierozsądnymi wypowiedziami polityków o Polakach, jakoby mielibyśmy być wykorzystywaczami zasiłków na dzieci – padło to z ust samego Premiera Camerona! Ed Miliband z Partii Pracy również niedawno żałował, że wpuścił Polaków, a Nigel Farage znów krytykował pracowników ze Wschodniej Europy. 

 

Musieliśmy zareagować na tę nagonkę. Bo jeśli nie zareagujemy teraz, to co będzie następne? Relacje Polaków z Brytyjczykami były zawsze dobre, ponieważ nie jesteśmy imigracją, która sprawia problemy. Szanujemy brytyjską kulturę i mamy w nią swój wkład, szanujemy angielskie prawo, podnosimy swoje kwalifikacje, wytrwale pracujemy, płacimy podatki. Nie braliśmy udziału w żadnych zamieszkach. Ogólnie jesteśmy skarbem dla brytyjskiego starzejącego się społeczeństwa. Ale z racji zbliżających się wyborów trzeba sobie znaleźć jakiegoś kozła ofiarnego. Polacy nadają się wprost idealnie – skłóceni ze sobą, z brakiem większych i aktywnych zjednoczeniowych stowarzyszeń, z brakiem reprezentacji parlamentarnej, ze śladową ilością reprezentantów w radach miast. Gdyby którykolwiek z polityków powiedziałby, że "Hindusi pobierają za dużo zasiłków", z pewnością jego szanse na reelekcję by się zmniejszyły, a pewnie jeszcze w mediach dorobiono by mu łatkę ksenofoba. Natomiast na Polaków można wylać wszelkie pomyje, bo zanim zaprotestujemy w obronie naszego dobrego imienia, to już zdążymy się pokłócić między sobą. Czy tak powinno być?

 

Zachęcamy do przeczytania pełnej relacji z tego niesamowitego dnia, który połączył Polonię!

 

Część przemówienia Jerzego Byczyńskiego: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=8AK7iMwM4gk

 

Pełny tekst, zdjęcia i filmiki: http://patriaefidelis.pl/article/3147-we-expect-your-respect

 

Kolejna dobra wiadomość, to udało nam się zatrzymać emisję antypolskiego nazistowskiego serialu "Nasze Matki, Nasi Ojcowie" przez British Airways. Nie jest to jeszcze BBC, także mały to sukces, ale cieszy!

 

Więcej informacji: http://patriaefidelis.pl/article/3148-british-airways-wycofuje-nazistowski-serial 

 

Pozdrawiamy,
Polish Youth Association Patriae Fidelis 

 

 

 

Kategoria: Społeczeństwo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *